Zapraszamy na start wędrującej wystawy „Odra łączy. Kultura rzeki”, która stanowi objazdowy cykl działań odwołujących się do Odry jako zjawiska kulturowego. Miejsce, gdzie rozpoczynamy naszą podróż, to malownicza Wyspa Tamka we Wrocławiu. Data to 1.08, wtorek, godzina 18.00.

W tym niezwykłym wydarzeniu będziemy korzystać z Book Trucka, czyli obwoźnego domu kultury i kameralnej księgarni w jednym, aby przybliżyć Odrę w kontekście jej historii, wiedzy o rzece, ale przede wszystkim jako inspirację twórczą. Na mobilnej wystawie będzie można poznać wiele fascynujących aspektów związanych z tą rzeką.

Ekspozycja opowie o próbach ujarzmienia rzeki, o ważnych postaciach z nią związanych, takich jak Viadrus czy Utopiec. Obejrzymy prace wrocławskich artystów, takich jak Gosia Kulik, Jakub Kamiński i Jakub Zasada, którzy zrealizowali specjalne projekty na temat Odry.

Ważnym elementem wydarzenia będą również działania literackie i muzyczne, które nawiążą flirt z najważniejszą dolnośląską rzeką. Agnieszka Wolny-Hamkało i Kamil Kawalec zaprezentują swoje wiersze i muzykę, które jak papierek po krówce z gotowym na nowe wyzwania kieliszkiem, sprawią, że spędzimy razem niezapomniany czas.

„Muzyki i wierszy potrzeba najbardziej”, jak powiedział Yeti, więc serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie na Wyspie Tamka we wtorek (1.08) od szóstej. Przyjdź i dołącz do naszej kreatywnej podróży wzdłuż Odry!

Po Wrocławiu wędrujemy dalej, podążając za kierunkiem prądu rzeki, odwiedzając kolejno 5 innych miejscowości: Uraz, Brzeg Dolny, Malczyce, Lubiąż i Ścinawę. To będzie prawdziwa kulturowa podróż, która pozwoli nam lepiej poznać rzekę i jej wpływ na lokalne społeczności.

Całe wydarzenie organizowane jest przez Centrum Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Dolnego Śląska i możliwe jest dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Dzięki temu możemy cieszyć się tak interesującym i edukacyjnym przedsięwzięciem, które z pewnością zostawi ślad w sercach uczestników.

Zatem zapraszamy serdecznie na start wędrującej wystawy „Odra łączy. Kultura rzeki” na Wyspie Tamka we Wrocławiu. Przygotujcie się na fascynującą podróż przez historię, sztukę i kulturę związaną z naszą piękną Odrą!

 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDepilacja kiedyś a dziś
Następny artykułOstrów Tumski we Wrocławiu dawniej i dziś [TRASA ZWIEDZANIA + MAPA]
Odkryj Wrocław na nowo