Wydarzenia filmowe w Kwietniu 2019 – miesiąc Superbohaterów

0

Tegoroczny kwiecień zapowiada się nie mniej emocjonująco pod względem filmowym od zeszłego roku. Maratony, pokazy specjalne, dyskusje z udziałem zaproszonych gości – to tylko niektóre wydarzenia filmowe w których będziemy mogli uczestniczyć w Kwietniu. Co jeszcze czeka na Was we wrocławskich kinach?

1. Superbohaterowie rządzą!

Fakty mówią same za siebie – ten miesiąc należeć będzie tylko do superbohaterów. 5 kwietnia miał swoja premierę Shazam czyli komediowa perełka od DC. Ale to jeszcze nic w porównaniu do tego, czego doświadczymy 25 kwietnia. Fani komiksów czekali cierpliwie cały rok, żeby zobaczyć zwieńczenie historii rozpoczętej w Avengers: Infinity WarNic więc dziwnego, że sequel tej produkcji nazwany Avengers: Endgame już teraz wywołuje duże emocje. Przeciążenie stron internetowych sprzedających bilety wywołane ogromną ilością chętnych i prognozy odnośnie rekordowych zarobków wystarczyły, aby zawładnąć umysłami wszystkich nerdów. Jeśli chcecie zobaczyć najbardziej epicki film w historii Marvel Cinematic Universe wcześniej to będziecie mieli okazję pójść na pokazy przedpremierowe organizowane 24 kwietnia przez większość kin.

Lecz jeśli jesteście naprawdę wytrwali to wrocławskie kina przygotowały dla Was coś specjalnego – maratony obu wcześniej wspomnianych części. Helios organizuje 26 kwietnia nocny Mini Maraton Avengers. Seans zaczyna się o 20:45, a do każdego biletu dołączony jest kupon na darmową dolewkę picia. Bilety dostępne tylko w kasie kina. Takie samo wydarzenie startujące o 19:00 organizuje też OH Kino w ten sam dzień. Trochę wcześniej, bo 24 kwietnia podobny maraton zaserwuje Nam Cinema City. Filmy będzie można zobaczyć także w salach IMAX. Start o 16:30 w IMAX i 18:30 w standardowych salach. Jeśli jednak należycie do fanów typowo nocnych maratonów to ENEMEF przygotował coś dla Was i 26 kwietnia będziecie mogli zobaczyć oba filmy we wrocławskim Multikinie. Zaczynamy o 22:00.

2. Mistrzowie kina

22 kwietnia w ramach cyklu Mistrzowie Kina Mastercard promującego ambitne festiwalowe kino zostanie wyświetlony nagrodzony nagrodą BAFTA i Oscarem dokument Free Solo opowiadający o człowieku, który bez asekuracji wspiął się na niemal 2000 metrową pionową skałę w parku Yosemite. Ekipa filmowa towarzyszyła temu śmiałkowi i w najdrobniejszych detalach dokumentowała jego postępy. Dzięki temu Free Solo okazało się absolutnym fenomenem wśród filmów dokumentalnych ostatnich lat. Pokazy filmu odbędą się 22 kwietnia o godzinie 19:00 we wrocławskim Multikinie. Z kolei 29 kwietnia  będzie okazja zobaczyć nominowanego do Oscara Christiana Bale w filmie Vice. Każda projekcja będzie poprzedzona premierowym odcinkiem autorskiego programu Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza wyświetlanym na wielkim ekranie.

3. Coś dla Seniorów

Dolnośląskie Centrum Filmowe organizuje pokazy w ramach Filmowego Klubu Seniora. Już 16 kwietnia o godzinie 12:00 zostanie wyświetlony film irański Uczciwy człowiek opowiadający o człowieku, który napotykając przeciwności losu jest stawiany przed dylematami moralnymi. Bilety są dostępne w cenie 12 zł za osobę. Inicjatywa z jaką wyszło DCF jest na tyle wyjątkowa, iż skłania starszych ludzi do spróbowania czegoś nowego. Pomaga to polskim seniorom zapoznać się z nowoczesnym europejskim kinem. Kolejnym filmem z tego cyklu będzie Jutro będziemy szczęśliwi czyli historia lekkoducha, którego życie zmienia się gdy była kochanka podrzuca mu owoc ich jednorazowej przygody. Wyświetlany będzie on 23 kwietnia o godzinie 12:00. 

4. Przedpremierowo w DCF-ie

DCF w tym miesiącu zorganizuje dwa pokazy przedpremierowe bardziej kameralnych filmów. Będzie to Vox Lux – musical z Natalie Portman i Jude Law w obsadzie oraz dramat szpiegow5.ski Tajemnice Joan opowiadający o najbardziej zaskakującym szpiegu Wielkiej Brytanii. W roli głównej wystąpiła Judi Dench. Oba filmy będzie można zobaczyć 22 kwietnia w DCF – pierwszy o godzinie 19:00, a drugi o 18:00. Jako, że nie są to wysokobudżetowe blockbustery widz może oczekiwać bardziej emocjonalnego i artystycznego kina. Przynajmniej w przypadku Tajemnic Joan, ponieważ film Portman zapowiada się raczej jako średni film i musical, ale dobre Guilty Pleasure. Warto jednak pójść i się przekonać. Dużym plusem tego filmu będzie ma pewno Jude Law. Bilety w cenach 16-20 zł.

5. Książka na ekranie

Już 25 kwietnia widzowie DCF-u będą mogli uczestniczyć w specjalnym pokazie Mechanicznej PomarańczyPokaz będzie skupiał się nie tylko na dziele Kubricka, lecz także na pierwowzorze jakim jest książka autorstwa Anthony’ego Burgessa. Przed seansem zostanie wygłoszona prelekcja, którą poprowadzi Katarzyna Majewska. Cykl ten stanie się regularnym gościem w DCF. Jest to świetny sposób na zapoznanie się z Kubrickiem oraz książką na której oparł swoje najbardziej znane dzieło. Dla jednych okazja do poznania nowych rzeczy, dla innych odświeżenie sobie klasyki filmu i literatury. Seans zaczyna się o godzinie 20:00, bilety do zakupienia w cenie 13 zł.

Na jaki maraton lub pokaz filmowy chcielibyście się najbardziej wybrać? Wasze serce należy do superbohaterów czy może preferujecie bardziej kameralne pokazy w DCF-ie? A może uważacie, że inne wydarzenia powinny znaleźć się w tym zestawieniu? Jeśli macie jakieś propozycje, dajcie nam znać w komentarzach!

 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJazz nad Odrą w Sky Tower – bezpłatny koncert!
Następny artykułPrzekaż potrzebującym jedzenie, które zostało Ci po Świętach [LISTA MIEJSC]