Jazz nad Odrą w Sky Tower – bezpłatny koncert!

0

Niebawem we Wrocławiu odbędzie się 55. edycja niezwykle popularnego festiwalu Jazz nad Odrą, na którym każdego roku prezentują się najbardziej intrygujący muzycy jazzowi z całego świata. Koncert zapowiadający wydarzenie zostanie zorganizowany w Sky Tower. 25 kwietnia w przestrzeni obiektu zabrzmią utwory zespołu The Cuban Latin Jazz. Kwartet zaserwuje fuzję muzyki jazzowej z elementami salsy, muzyki kubańskiej, afrykańskiej oraz klasycznej. Wstęp jest wolny.

Sky Tower po raz kolejny udowadnia, że w obiektach komercyjnych nie brakuje miejsca na kulturę i sztukę. 25 kwietnia będzie tu można wziąć udział w koncercie, poprzedzającym kultową, dolnośląską imprezę muzyczną. Tym razem dla zgromadzonej publiczności wystąpi zespół The Cuban Latin Jazz – zdobywcy II miejsca konkursu organizowanego w ramach 54. edycji festiwalu Jazz nad Odrą. Kwartet jazzowy swój pierwszy koncert zagrał zaledwie dwa lata temu, a niewiele później nadeszły pierwsze sukcesy. Uczestnicy zbliżającej się imprezy będą mieli okazję wysłuchać utworów utrzymanych w klimacie jazzowym, z nietypową domieszką salsy oraz muzyki klasycznej, afrykańskiej i kubańskiej.

Cieszę się, że tak prestiżowy i popularny festiwal, jakim jest Jazz nad Odrą, po raz kolejny zagości z muzycznym prologiem w naszym obiekcie. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających muzykę na energetyczny koncert kwartetu The Cuban Latin Jazz – mówi Magdalena Wiewiór, Marketing Manager Sky Tower.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18:00 na poziomie 0. Dla chętnych przygotowano miejsca siedzące i stojące. Udział jest bezpłatny.

Przypomnijmy, że pierwszy raz Jazz nad Odrą został zorganizowany w 1964 roku i od samego początku zyskał miano prestiżowego, jednocześnie zajmując ważne miejsce wśród polskich wydarzeń muzycznych. Do stolicy Dolnego Śląska, od ponad pół wieku, zjeżdżają się największe gwiazdy nowoorleańskiego nurtu muzycznego, stanowiącego kompilację dźwięków rozrywkowych, artystycznych oraz ludowych. W jazzie muzykom stale towarzyszy improwizacja, pozwalająca na swobodę interpretacyjną i aranżacyjną.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWielkanoc we Wrocławiu – jakie atrakcje będą otwarte w święta?
Następny artykułWydarzenia filmowe w Kwietniu 2019 – miesiąc Superbohaterów
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.