Wrocławskie Walentynki w wydaniu licealistów! Stworzyli platformę do integracji młodzieży i spotkań w realu

0

Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego nr III we Wrocławiu ogłasza organizację największej akcji integrującej młodzież uczęszczającą do szkół średnich w naszym mieście.

Walentynki Wrocławskich Liceów 2023 mają na celu przede wszystkim umożliwienie ponownego nawiązania relacji naruszonych podczas pandemii COVID-19, co wykazały ankiety przeprowadzone bezpośrednio przed ich organizacją.

Akcja obejmuje promocję różnorodności, wzajemnego szacunku i akceptacji, a przede wszystkim udostępnia formularz, po wypełnieniu którego uczestnicy otrzymają możliwie najdokładniejsze dopasowanie osoby, która uczęszcza do innej szkoły niż oni sami.

W aplikacji udostępnianej poprzez stronę internetową istnieje także możliwość czatowania w celu umówienia się na spotkanie.

Organizator dba o bezpieczeństwo uczestników poprzez wprowadzenie licznych rozwiązań uniemożliwiających dołączenie osób niebędących uczniami.

Do akcji dołączyło już 14 wrocławskich liceów, w których rozwieszono 400 plakatów. Prowadzona jest również intensywna promocja poprzez media społecznościowe i stronę internetową dostępną pod adresem www.wroclawskiewalentynki.pl, a także reklamę na dworcu Wrocław Główny.

Tak o akcji opowiadają jej pomysłodawcy z LO III we Wrocławiu

,,Zrywamy z tradycyjną wizją szkolnej poczty walentynkowej i proponujemy wrocławskim licealistom akcję na nowym, niespotykanym dotąd poziomie. Wrocławskie Walentynki 2023 są okazją do poznania przede wszystkim nowych, ciekawych ludzi, niekoniecznie z własnej szkoły.

Przełamujemy niewidzialne bariery między placówkami, poznajemy się lepiej. Problemem, który zwrócił naszą uwagę jest brak integracji oraz brak inicjatyw zbliżających do siebie uczniów wrocławskich liceów. Pomiędzy instytucjami, do których uczęszczają podobne do siebie osoby, tworzą się niewidzialne ściany – bo gdzie można poznać kogoś interesującego i jak w ogóle to zrobić? Nasza akcja jest odpowiedzią na ten problem.

Integracji zdecydowanie nie pomogły długie miesiące izolacji. Według badań przeprowadzonych na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka, aż 70% uczniów określiło jako negatywny wpływ minionego nauczania zdalnego na kontakt z rówieśnikami, ponad 60% wskazało na jego destruktywne działanie w zakresie zdolności do budowy trwałych relacji z rówieśnikami. Nie można również zapominać o osobach już wcześniej zmagających się z podobnymi problemami w relacjach interpersonalnych.

Przeprowadzenie ankiety na próbie ok. 200 licealistów wykazało ponadto, iż co trzecia osoba nie ma nawet 5 znajomych spoza szkoły, z którymi utrzymuje stały kontakt, a ponad 60% napotkało problem ze znalezieniem partnera, pomimo szczerych chęci. Wśród mniejszości, choćby LGBTQ+, wskaźniki te są jeszcze wyższe – choćby poczucia osamotnienia doświadcza niemal 75% społeczności.

W naszym projekcie nie chodzi wcale o znalezienie “drugiej połówki” (chociaż tak też może się przecież zdarzyć), ale o to, aby poznać osobę, z którą będzie można nawiązać trwałą, wartościową relację daleko wykraczającą poza 14 lutego.

Najlepszym remedium na samotność jest w końcu kontakt z drugim człowiekiem.

Formularz, który w najbliższych dniach znajdzie się na naszej stronie internetowej został stworzony tak, aby dzięki prostym, lekkim w swojej formule, pytaniom możliwe było dopasowanie do siebie dwóch podobnych charakterologicznie osób. Ludzi, których więź będzie mogła przetrwać dłużej. Wystarczy go wypełnić i w walentynki – 14.02 – sprawdzić mejla i połączyć się z drugą osobą.”

Projekt jest realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJak możesz pomóc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii? [ZBIÓRKI DARÓW I FUNDUSZY]
Następny artykułNowy wiceprezydent Wrocławia: Bartłomiej Ciążyński z Nowej Lewicy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.