a

– Od początku kadencji stawiamy na łączenie środowisk. Łączy nas Wrocław i chęć skutecznej pracy tak, by miasto zmieniało się na lepsze – mówił podczas konferencji prasowej Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia prezentując sylwetkę nowego wiceprezydenta.

Bartłomiej Ciążyński jest radnym aktualnej kadencji Rady Miejskiej Wrocławia, a także jej wiceprzewodniczącym. Od 2019 r. pełni funkcję Społecznego Doradcy Prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii, a  od 2021 r. współprzewodniczy Wrocławskiej Radzie ds. Równego Traktowania.

Jest także współprzewodniczącym wrocławskich struktur Nowej Lewicy.

Jak mówił Jacek Sutryk nominacja Ciążyńskiego to efekt dobrej współpracy ze środowiskiem lewicowym we Wrocławiu: – Zrealizowaliśmy przez ten czas wiele ważnych społecznie projektów, których inicjatorami byli ludzie z Nowej Lewicy. To m.in.: basen na Brochowie, akcja WROśnij we Wro, gabinety stomatologiczne w szkołach, Świetlice Ciepła, ale także rozwiązania systemowe jak: obniżanie wieku, od którego seniorzy mogą korzystać bezpłatnie z MPK czy wprowadzenie 40 proc. ulgi na opłatę za wywóz śmieci dla rodzin wielodzietnych – wyliczał prezydent Wrocławia.

Powołanie na stanowisko wiceprezydenta Wrocławia Bartłomieja Ciążyńskiego ma tę współpracę wzmacniać: – Kiedy Nowa Lewica zaproponowała, by to on objął funkcję wiceprezydenta odpowiedzialnego za Departament Spraw Społecznych to przystałem na tę propozycję. Sam dalej zamierzam kandydować na stanowisko Prezydenta Wrocławia i zmieniać nasze miasto ze wszystkimi środowiskami, którym tak jak mi zależy na naszym mieście – zadeklarował Jacek Sutryk.

 

Współprzewodniczący Nowej Lewicy i wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty dziękował za dotychczasową współpracę deklarując dalszą chęć pracy na rzecz miasta: – Dziś najważniejszy jest Wrocław. Razem myślimy o przyszłości. A Bartkowi Ciążyńskiemu gratuluję. Cieszę się, że takie sprawy, jak In vitro, jak nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach, jak gabinety dentystyczne w szkołach (przypomnę, że Wrocław jest bodajże jedynym miastem w Polsce, który taki projekt gabinetów z powodzeniem realizuje), będą oddane w ręce Bartka. I na koniec: panie prezydencie, jest Pan włodarzem miasta, z którym świetnie się współpracuje – mówił Włodzimierz Czarzasty.

Bartłomiej Ciążyński: –  4 lata w różnych rolach w samorządzie: radnego, doradcy prezydenta, zbudowały we mnie przekonanie, że w samorządzie się da. Sprawczość, przełożenie na najważniejsze sprawy mieszkańców dają ogromną satysfakcję. Tu pozwolę sobie nawiązać do słów byłego burmistrza Nowego Jorku, Michaela Bloomberga, który powiedział kiedyś: narody gadają, mówią, a miasta działają. Nam się we Wrocławiu zwyczajnie chce –  mówił Batrłomiej Ciążyński, od dziś wiceprezydent Wrocławia.

– Wspólny Wrocław to przede wszystkim: solidarność, równość i wspólnota. To wsparcie dla seniorów, dla młodych wrocławian, którzy starają się o swoje pierwsze mieszkania. To sprawy związane z równym traktowaniem każdego mieszkańca i mieszkanki miasta. Będziemy dalej szukać tych najlepszych rozwiązań i będziemy brali sprawy w swoje ręce  – dodał Ciążyński.

Bartłomiej Ciążyński – radca prawny i samorządowiec; od 2018 r. radny miejski i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia, od 2019 r. społeczny doradca prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii, od 2021 r. współprzewodniczący Wrocławskiej Rady ds. Równego Traktowania, sekretarz Komisji Praw Człowieka i Równego Traktowania Związku Miast Polskich; od 2022 r. Wiceprezydent Europejskiej Koalicji Miast Przeciwko Rasizmowi (ECCAR); prywatnie mąż i tata dwóch synków, pasjonat biegania i czytania.  

Będzie mu podlegać Departament Spraw Społecznych UMW (wraz z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych, Wydziałem Kultury, Biurem Sportu i Rekreacji i Wydział Partycypacji Społecznej), a także m.in.:

– Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław,
– Wrocławski Zakład Aktywności Zawodowej,
– Wrocławskie Centrum Integracji,
– Wrocławski Zespół Żłobków,
– Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego,
– Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławskie Walentynki w wydaniu licealistów! Stworzyli platformę do integracji młodzieży i spotkań w realu
Następny artykułWrocławianki i Wrocławianie piszą: Joanna Lamparska i Szaleństwo Złotego Pociągu [SYLWETKI PISARZY I PISAREK]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.