Po Wrocławiu pojedziesz już vanem – Vozilla udostępnia nowe pojazdy

0

Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych VOZILLA udostępnia użytkownikom nowy pojazd – Nissana e-NV200. Vany są wygodniejsze i mają więcej miejsca na przewóz bagażu lub osób. Koszt wypożyczenia nowych samochodów to złotówka za każdą minutę jazdy.

Od listopada po wrocławskich ulicach jeździło 190 elektrycznych samochodów Nissan Leaf. Od lutego operator systemu wprowadził kolejne 10, tym razem postawił na VAN-y. Użytkownicy mogą skorzystać z wypożyczalni przez aplikację mobilną, płacąc złotówkę za każdą minutę jazdy i 10 groszy za minutę postoju. Dodatkowo operator zapewnia darmowe miejsca parkingowe nawet w ścisłym centrum Wrocławia (zostały oznaczone zieloną kopertą), a sama jazda wypożyczonym samochodem pozwala na jazdę buspasami.

Na mapie w aplikacji VOZILLA nowe pojazdy rozpoznamy po zdjęciach i nazwie, a po naciśnięciu w ikonę wyświetlą się szczegóły. Dodatkowo jest możliwość filtrowania po typie pojazdu, więc można wyświetlić tylko Nissany LEAF albo tylko e-NV200 – mówi Miłosz Franaszek, szef projektu VOZILLA.

fot. Vozilla
fot. Vozilla

Van e-NV200 posiada te same zalety, co Nissan Leaf – nie emituje spalin, a jednocześnie zapewnia cichą i komfortową jazdę. Samochód posiada zasięg 170 kilometrów na jednym ładowaniu i 4,2 metrów sześciennych przestrzeni ładunkowej.

Warto wspomnieć, iż Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych działa we Wrocławiu od listopada 2017 roku. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy pojazdy Vozilli zostały wypożyczone 40 tys. razy, łącznie przejechały 250 tys. kilometrów. Z wypożyczalni korzystają nie tylko turyści, ale również mieszkańcy miasta. Pojazdami można również dojechać na wrocławskie lotnisko. Co najważniejsze – do otwarcia samochodu wystarczy sama aplikacja.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł„Plan B”- film o tym, że wszystko w życiu jest po coś!
Następny artykułSkosztuj bałkańskich potraw podczas Bułgarskiego Święta Wina
Odkryj Wrocław na nowo