fot: mat. prasowe

Film Kingi Dębskiej „Plan B” nie jest kolejną polską komedią romantyczną. Sceny wzruszają i rozśmieszają widzów. Jest to ciepły film o ludziach, którym nie wychodzi ale nie wychodzi im po coś. Reżyserka hitu „Moje córki krowy” po raz kolejny porusza temat samotności, tym razem w walentynki.

„Plan B” to historia czterech bohaterów, których poznajemy kilka dni przed walentynkami. Na początku ich życie wydaje się spokojne i  ustatkowane, jednak w jednej chwili wszystko wywraca się do góry nogami. Nowe wydarzenia pozwolą każdej postaci otworzyć się nie tylko nowe doświadczenia, ale również wyzwolić ukryte dotąd cechy. W rolach głównych występują m.in. Marcin Dorociński, Roma Gąsiorowska, Edyta Olszówka i Kinga Preis.

5a6f2f4a6fcf0_o,size,933x0,q,70,h,1e3004

Główni bohaterowie: Mirek, Klara, Agnieszka i Natalia spotykają na swojej drodze ludzi (i zwierzęta!), którzy dają im nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!

Sama aktorka Kinga Preis dla naszego portalu powiedziała: ” Uważam że nie warto mieć w życiu planu „B”, ponieważ nigdy nie wiadomo co się wydarzy. Dla samego siebie trzeba być wartością”.

Plan_B_kadr_z_filmu_4.jpg_standa

Według reżyserki Kingi Dębskiej problemom w życiu trzeba stawić czoło: ” Myślę, że udało się nam dotknąć emocji tak, jak chciałam, że film wzrusza i bawi, i daje widzom satysfakcję. Komedia romantyczna to na pewno nie jest, jest za to porządny obyczajowy film o miłości. Taki, jakie lubię oglądać, gdzie widza traktuje się serio, gdzie mu się nie wciska kitu, ale opowiada historie. Film jest o ludziach, którzy nie mają Planu B. Operowaliśmy na otwartych sercach, na planie działy się różne dziwne rzeczy: ludzie wiązali się w pary , otwierali się na nowe wyzwania żeby zobaczyć coś ciekawego.

Zapytana o dobór aktorów odpowiedziała :” Zaufałam intuicji, reżyser widzi siebie we wszystkich aktorach, tylko najlepsi z nich mogli zagrać tak dramatyczne role.

Reżyserka chce mówić o siłach i słabościach kobiet i tak jest w tym filmie. Nie zależało jej na tym by powiedzieć o statusie majątkowym Polaków czy przekazaniu socjologicznego pomysłu jak się w Polsce dzieje. Plan B to film o uczuciach!

Źródło: własne.

 

 

 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWroclavia najładniejszym centrum handlowym w Polsce?
Następny artykułPo Wrocławiu pojedziesz już vanem – Vozilla udostępnia nowe pojazdy
Odkryj Wrocław na nowo