Wroclavia najładniejszym centrum handlowym w Polsce?

0

Wroclavia ma szansę zostać uznana za najpiękniejsze centrum handlowe powstałe w 2017 roku w Polsce. Budynek został nominowany w dwóch kategoriach: Design–Wnętrza oraz Bryła. Głosować można do 11 lutego. 

Konkurs organizowany jest przez wydawcę portali PropertyDesign.pl i PropertyNews.pl, gdzie zostają wyróżnione obiekty o wyjątkowej i niepowtarzalnej architekturze oraz inspirującym designie. Czytelnicy powyższych portali zgłaszają poszczególne budowle, a zwycięzca zostanie wyłoniony po podliczeniu wskazań jury oraz głosów internautów.

Wroclavia_poziom_0

Nominacja w konkursie z dziedziny designu, co istotne, przyznana na podstawie głosów czytelników, to dla nas niezwykle ważne wyróżnienie. Naszą intencją było wniesienie na wrocławski rynek nowego standardu usług, zarówno poprzez przyjemną, ożywioną atmosferę centrum, jak i poprzez niezwykłą, innowacyjną architekturę, która zapada w pamięć i stanowi ponadczasowy punkt odniesienia. Cieszę się, że odbiorcy doceniają nasz projekt i dziękuję za wszystkie oddane na nas głosy – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

Architektura Wroclavii

Głównym celem twórców Wroclavii było stworzenie unikalnej koncepcji architektonicznej, która miałaby stać się ponadczasowym punktem odniesienia.

Budynek został zaprojektowany przez polską firmę IMB Asymetria, za wnętrze zaś odpowiada paryska pracownia Saguez&Partners. Już na etapie projektowo – budowlanym cześć handlowa uzyskała certyfikat ekologiczny BREEM Interim.

Inspiracja dla projektu  była natura, a w szczególności dąb „Przewodnik” znajdujący się przed głównym wejściem galerii. Sam kształt pomieszczenia nawiązuje do płynącej przez Wrocław Odry – wysp i mostów. Wnętrze wyróżnia się najwyższej jakości naturalnymi materiałami i formami – drewnem i marmurem. Zostało również zaprojektowane tak, aby iluminowane elewacje oraz szklane wejścia i zadaszenie oddało jak najwięcej światła dziennego.

Wroclavia_poziom +2

Dodatkowo centrum handlowe zostało powiązane z dworcem autobusowym, znajdującym się niedaleko odrestaurowanego dworca PKP.

Budowa Wroclavii trwała prawie trzy lata, jednakże w wyniku inwestycji 240 mln euro powstał imponujący i wielofunkcyjny obiekt, z podziemnym dworcem autobusowym.

Głosowanie w konkursie Property Design Awards 2018 trwa do 11, a swoje głosy można oddać na stronie organizatora.

Wroclavia_zielony taras

Mat. prasowe Fabryka Idei

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł54. Jazz nad Odrą we Wrocławiu. Rusza konkurs na indywidualność Jazzową!
Następny artykuł„Plan B”- film o tym, że wszystko w życiu jest po coś!
Odkryj Wrocław na nowo