Wrocław na weekend: 8 najciekawszych wydarzeń [30 listopada – 2 grudnia 2018]

0
fot. Radek Karliński

Tematem przewodnim tego weekendu z pewnością będą nie tylko Andrzejki, ale również kolejna edycja wydarzenia jakim są Wrocławskie Targi Dobrych Książek! Przygotowaliśmy również zestawienie innych atrakcji, w których koniecznie trzeba wziąć udział!

Targi Wszystkiego Dobrego 2018

W ten weekend zapraszamy na drugą odsłonę święta sztuki, mody i designu. Podczas trwania Targów Wszystkiego Dobrego będzie można spotkać najciekawszych wystawców, którzy zaprezentują najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania.

W zeszłym roku we Wrocławiu pojawiło ponad 60 wystawców. Można było kupić wyjątkową odzież, akcesoria dla zwierząt, obrazy i plakaty, eko-akcesoria i kosmetyki, ceramikę. TWD to świetna okazja do kupienia oryginalnych prezentów świątecznych.

Targi Wszystkiego Dobrego są imprezą towarzyszącą Wrocławskie Targi Dobrych Książek, a ich organizatorem jest Wrocławski Dom Literatury.

Wstęp bezpłatny

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Salon zdobywców

„Salon zdobywców” to nowość na wrocławskich targach i niezwykła okazja, by uczestniczyć w wyjątkowym podsumowaniu literackiego roku.

Program

29 listopada, czwartek
O 18.30 rozmowa z Martyną Bundą (laureatką tegorocznej Nagrody Literackiej dla Autorki „Gryfia” za „Nieczułość”), a o 20.00 z Julią Fiedorczuk (zdobywczynią Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za tom „Psalmy”).

30 listopada, piątek
O 18.30 odbędzie się spotkanie z Dominikiem Bielickim (Nagroda Literacka Gdynia w kategorii poezja za „Pawilony”) i o 20.00 z Marcinem Wichą (w tym roku uhonorowanym Paszportem „Polityki”, Nagrodą Literacką im. Witolda Gombrowicza oraz Nagrodą Literacką Nike za „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”).

1 grudnia, sobota
O 18.30 z wrocławskimi czytelnikami spotka się Anna Bikont (która otrzymała w 2018 roku Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż „Sendlerowa. W ukryciu”), natomiast o 20.00 to Paweł Sołtys odpowie na serię pytań (laureat Nagrody Gdynia za „Mikrotyki”).

2 grudnia, niedziela
Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godzinę wcześniej o 17.30. Będzie to okazja do wysłuchania rozmowy z tłumaczkami: Sławą Lisiecką (Nagroda Literacka Gdynia w kategorii przekład) i Elżbietą Sobolewską (Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus za przekład). O 19.00, na zakończenie cyklu „Salon zdobywców”, spotkamy się z Maciejem Płazą – pierwszym polskim laureatem Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, przyznanej w październiku we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol.

Wstęp zarówno do klubu Proza na „Salon zdobywców”, jak i na 27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek w Hali Stulecia jest bezpłatny.

Klub PROZA, Przejście Garncarskie 2

fot. mat. prasowe

10. Ręki Dzieła Fest w Kinie Nowe Horyzonty

Zimowa edycja lokalnych twórców potrwa od 1 do 9 grudnia. Będzie to również świetna okazja do kupienia oryginalnych świątecznych prezentów oraz uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach artystycznych.

Czym jest Ręki Dzieła Fest? Lokalną imprezą promującą rękodzieło. Podczas każdej edycji w kinie prezentuje około 60 wystawców.

Podczas wydarzenia kupimy biżuterię, ceramikę, zabawki, torby i ubrania, dekoracje i grafikę w każdej postaci.

Ponadto jak co roku najmłodsi będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach z ozdób choinkowych i akcji ubierania kinowej choinki. Dorośli natomiast mogą skorzystać z darmowych warsztatów.

Program

1-2 i 8-9 grudnia (soboty i niedziele) / godz. 12.00-20.00 / parter i I piętro kina
WIELKI KIERMASZ LOKALNEGO RĘKODZIEŁA

30 listopada / godz. 18 / I piętro kina
WERNISAŻ WYSTAWY ILUSTRACJI JAGODY STĄCZEK

1 grudnia (sobota) / godz. 12.30 / I piętro kina
WARSZTATY OZDÓB CHOINKOWYCH I UBIERANIE KINOWEJ CHOINKI

1-2 grudnia (sobota i niedziela) / I piętro kina:
WARSZATY: BRELOCZKI (godz. 15), SCRAPBOOKING (godz. 15.00), ZIMOWE GIRLANDY (godz. 16.30)

3-4-5 grudnia (poniedziałek, wtorek, środa) / od godz. 16 / II piętro kina
WARSZTATY RĘKODZIEŁA *

Na warsztaty obowiązują zapisy – w każdym warsztacie może wziąć udział tylko 10 osób. Zapisy: paliwo.artystyczne@gmail.com

Codziennie odbywa się ten sam blok warsztatów.

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19/21a
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Spacer po Ostrowie Tumskim w poszukiwaniu św. Mikołaja

Poszukiwanie śladów św. Mikołaja, połączone z legendami, stało się możliwe! Organizatorzy zapraszają dzieci wraz z rodzicami na ten wyjątkowy spacer!

Podczas wycieczki dzieci poszukają tajemniczego pana z brodą, a następnie u sióstr Notre Dam, obejrzą prezentację o św. Mikołaju i ozdobią wyciętego z pianki bałwanka. Na koniec uczestnicy zwiedzą ruchomą szopkę w kościele na Piasku.

Kiedy? W sobotę, 1 grudnia, przy wejściu do Katedry na Ostrowie Tumskim. Start o 11.00 (przewidziany koniec o godzinie 13.00). \

Obowiązują zapisy do 30 listopada pod adresem: smalcem.po.mapie@gmail.com.

Udział płatny – dziecko 30 zł (rodzice bezpłatnie), płatność gotówką u przewodnika na miejscu.

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Targi kosmetyków naturalnych Natural Beauty

Naturalne kosmetyki to doskonały pomysł na prezent świąteczny. Zwłaszcza, że w zimie trzeba zadbać o swoją skórę – chronić ją przed zimnem i zanieczyszczeniami, przed suchym powietrzem mieszkań.

Kogo spotkamy? Twórców kosmetyków naturalnych, kosmetologów, wizażystów, stylistów, ekspertów zdrowia i urody.

Wydarzenie adresowane jest do świadomych konsumentów, którzy bacznie zwracają uwagę na składy kupowanych produktów.

Kiedy? W sobotę, 1 grudnia, w godzinach 11.00 – 18.00

Wstęp bezpłatny 

Hala IASE, ul. Wystawowa 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Fashion Meeting POP UP STORE vol. 20 – edycja świąteczna

Organizatorzy zapraszają do udziału dwudziestej edycji targów mody autorskiej i wzornictwa Fashion Meeting Pop Up Store.

Na święta szalone zakupy modowe od polskich projektantów, utrzymane w klimacie przedmikołajowego i przedświątecznego spotkania, wybór prezentów od najlepszych rękodzielników, oraz liczne atrakcje w strefie „Xmas DIY” – to atuty, które spowodują, że przedmikołajkowe i przedświąteczne spotkanie w nastrojowym klimacie, dostarczy wszystkim satysfakcji, przyjemności i wielu miłych wspomnień na koniec 2018 roku.

  • 150 wystawców
  • ponad 50 000 produktów
  • 500 premierowych kolekcji
  • Projektanci mody damskiej, męskiej i dziecięcej z całej Polski
  • Moda dziecięca
  • Wzornictwo i sztuka.

Wstęp bezpłatny 

Hala IASE, ul. Wystawowa 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Targowisko Próżności – Vanity Fair

Kolejna Edycja Targowiska Próżności w Hali Targowej we Wrocławiu już w tę sobotę!. Jak zawsze spotykamy się na 1 piętrze! Organizatorem jest Galeria sztuki DNA.

Wydarzenie ma charakter cykliczny i realizacja będzie w każdą sobotę aż do 22 grudnia włącznie. W wydarzeniu biorą udział twórcy rękodzieła. Na każdej edycji możemy spotkać ponad 20 wystawców. Będzie dodatkowo strefa chillout oraz oscypki z grilla.

Zainteresowanych wystawców organizatorzy proszą o kontakt dna@dnagallery.pl lub telefonicznie Balbina Bujak tel. +48 530 648 155.

Hala Targowa, Piaskowa 17
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Otwarta Szafa

Otwarta Szafa to sąsiedzka wymiana rzeczy bez obrotu pieniędzmi! Jeśli posiadasz w domu niepotrzebne ubrania – możesz wykorzystać okazje i wybrać coś nowego.

Co można wymieniać? Ubrania, drobne AGD, dekoracje, obuwie, książki.

Rzeczy powinny być niezniszczone i nadal nadawać się do użytku. Za każdą rzecz uczestnicy otrzymają jeden bilet na inną rzecz.

Kiedy? W sobotę, 1 grudnia, w godzinach 9.00 – 13.00

Wstęp bezpłatny

Wrocławski Klub Formaty, ul. Samborska 3-5
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek już w ten weekend!
Następny artykułOd dziś bezpłatne taksówki dla seniorów 75+ – Wrocław przyjazny seniorom
Odkryj Wrocław na nowo