Od dziś bezpłatne taksówki dla seniorów 75+ – Wrocław przyjazny seniorom

0
Pilotażowy Program Taxi 75+ to kolejny miejski projekt skierowany do seniorów. „Taxi Senior”, bo tak potocznie nazywany jest program, oferuje bezpłatne przejazdy taksówkami dla mieszkańców Wrocławia, którzy ukończyli 75 rok życia i potrzebują pomocy, aby dotrzeć do lekarza lub urzędu. Przejazd zgłosić lub odwołać można pod numerem telefonu: 794-123-124. 

– Pierwszy senior przyjechał dzisiaj do Urzędu Miasta bezpłatną taksówką. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę ogłosić start zapowiadanego przeze mnie miejskiego programu TAXI 75+. – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – W przyszłości chcemy poszerzać liczbę miejsc, do których będą mogli dojeżdżać nasi seniorzy. Bardzo dziękuję stowarzyszeniu Żółty Parasol, z którym od dawna współpracuję i któremu powierzyliśmy realizację tego zadania. Z doświadczenia wiem, że organizacje pozarządowe znakomicie realizują tego typu zadania. – dodał Jacek Sutryk.

Odświeżona została również Wrocławska Karta Seniora. Po miesiącach rozmów z seniorami, decyzją prezydenta Jacka Sutryka, powstały dwie Wrocławskie Karty Seniora: srebrna 60+ oraz złota 75+. Obydwie karty upoważniają do dotychczasowych zniżek oraz promocji. Ponadto Złota Wrocławska Karta Seniora 75+ pozwala na korzystanie z bezpłatnych przejazdów taksówkami. Kolejne miejskie programy dla seniorów będą wprowadzane już wkrótce.

– Zamiarem nowych władz miejskich jest nadanie wrocławskiej polityce senioralnej nowej jakości. Cieszę się, że jako WCRS możemy współpracować przy innowacyjnych rozwiązaniach z wieloma podmiotami: instytucjami, organizacjami i przedsiębiorstwami.–
mówi Dorota Feliks, dyrektorka Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego

Senior zainteresowany programem Taxi75+ powinien zgłosić się z dowodem osobistym do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6 lub Stowarzyszenia “Żółty Parasol” przy ul. Wyszyńskiego 75A. Po spełnieniu określonych w regulaminie warunków otrzyma Złotą Wrocławską Kartę Seniora z unikalnym numerem. Karta wydawana będzie także w mobilnych punktach na terenie całego miasta.

Do końca 2018 r. wrocławscy seniorzy, którzy ukończyli 75 lat mogą skorzystać z maksymalnie czterech przejazdów w miesiącu. Taksówkę należy zamówić na minimum 3 dni przed planowanym kursem, w dni robocze w godzinach 7:00 – 18:00 i tylko w granicach miasta.

Program Taxi 75+ w całości finansowany jest przez gminę Wrocław, a jego realizację powierzono organizacji pozarządowej – Stowarzyszeniu „Żółty Parasol”.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław na weekend: 8 najciekawszych wydarzeń [30 listopada – 2 grudnia 2018]
Następny artykułZnamy nazwiska nowych wiceprezydentów Wrocławia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.