Znamy nazwiska nowych wiceprezydentów Wrocławia

0

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, powołał dwoje swoich zastępców: Renatę Granowską i Sebastiana Lorenca. –  „Oboje mają doświadczenie samorządowe, zasiadali w Radzie Miejskiej, dobrze znają problemy Wrocławia. Oboje cieszą się zaufaniem mieszkańców naszego miasta i osiągnęli bardzo dobre wyniki w swoich okręgach w ostatnich wyborach samorządowych. Oboje wreszcie zdecydowali się złożyć mandaty radnych, żeby wziąć na siebie odpowiedzialność wykonawczą związaną z codzienną wymagającą i pełnoetatową pracą dla wrocławianek i wrocławian” – powiedział podczas spotkania z mediami prezydent Sutryk.

Poniżej zdjęcia z briefingu oraz notki biograficzne wiceprezydentów wraz z obszarami, za które będą odpowiedzialni:

Renata Granowska – z wykształcenia prawnik. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Prowadziła własna działalność gospodarczą – biuro prawne obsługujące m.in. przedsiębiorców wrocławskich. W latach 2009-2014 była wicedyrektorem ds. koordynacji wdrażania funduszy unijnych w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy we Wrocławiu. Od marca 2014 roku była dyrektorem Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, zajmującej się wdrażaniem środków unijnych na obszarze Dolnego Śląska. Od 2006 roku zasiadała w ławach Rady Miejskiej Wrocławia, w latach 2010-2014 przewodnicząca klubu Platformy Obywatelskiej.

Sebastian Lorenc – absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, działacz społeczny, przedsiębiorca (pracował w branży zajmującej się nieruchomościami). Od 2001 roku radny osiedla Oporów, w tym czasie sprawował funkcję przewodniczącego Rady Osiedla oraz przewodniczącego Zarządu Osiedla. Od 2011 roku radny Rady Miejskiej Wrocławia. Pracował 
m.in. w Komisji Rozwoju Przestrzennego i Architektury oraz Komisji Praworządności i Bezpieczeństwa.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOd dziś bezpłatne taksówki dla seniorów 75+ – Wrocław przyjazny seniorom
Następny artykułLoty z Wrocławia- gdzie można tanio polecieć? [GRUDZIEŃ 2018]
Odkryj Wrocław na nowo