Wrocław na weekend – 10 najciekawszych atrakcji [15-17 lutego 2019]

0
fot. Robert Prochazka

Zimowy weekend we Wrocławiu wcale nie musi być taki straszny! Wiadomo, że mróz zniechęca do spędzania czasu na zewnątrz, ale szkoda czasu na siedzenie w domu! Przygotowaliśmy zestawienie 10 najciekawszych wydarzeń, w których koniecznie trzeba wziąć udział!

Olympus Perspective Playground

Olympus Perspective Playground to wydarzenie łączące różne sztuki dzielenia się know-how. Uczestnicy będą mieli również okazję do przeprowadzenia twórczych eksperymentów.

Każdy kto weźmie udział w wydarzeniu odwiedzając fotograficzny plac zabaw, wyposażony w jeden z aparatów bezlusterkowych Olympus OM-D lub PEN, odkryje uroki interaktywnej wystawy zaprojektowanej przez artystów. Uczestnicy będą mogli uwiecznić ją na zdjęciach lub nagrać wideo, uwalniając swoją kreatywność.

Udział w wystawie i dodatkowych atrakcjach jest bezpłatny.

Od 15 lutego do 10 lutego fani fotografii przetestują aparaty Olympus i dowiedzieć się więcej o marce. Dodatkowo każdy będzie miał możliwość wypożyczenia sprzętu Olympus bezpłatnie, za co otrzyma w prezencie kartę SD z wykonanymi przez siebie zdjęciami.

Aby wziąć udział w wydarzeniu konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Godziny otwarcia: 
niedziela – środa – 11.00 – 21.00
czwartek – sobota – 11.00 – 23.00

Czasoprzestrzeń – Zajezdnia Dąbie, ul. Tramwajowa 1-3 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

3. urodziny Bulderowni Groto

Z okazji trzecich urodzin Bulderowania Groto zaprasza wszystkich na epickie zawody.

Początkujący bulderowie będą mieli okazję ponowie wziąć udział w kategorii Light. Bardziej zaawansowani natomiast spróbują swoich sił w trudniejszym zestawie baldzików.

W przerwach między eliminacjami a finałem, organizatorzy zapraszają na wspinaczkowe konkursy niespodzianki.

Po wszystkim zgasną światła, rozbłyśnie UV i rozpocznie się Grande Finale dla najlepszych zawodników Pro. Później oczywiście szalona impreza dla uczczenia zwycięstwa i urodzin!

Zasady i harmonogram 

Udział płatny. 

Bulderownia Groto, ul. Międzyleska 4
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Spektakl: Pomnik

Spektakl jest oparty na reportażu Dowód miłości Mariusza Szczygła, zaczerpniętego z jego książki Gottland. Przedstawienie poruszy historię największego na świecie pomnika Józefa Stalina, który powstał w Pradze w 1955, a zburzono go zaledwie siedem lat później.

W czasie budowy pomnika zginęło aż sześcioro robotników, a projektant popełnił samobójstwo. Ta tragiczna historia jest pretekstem do opowiedzenia młodym widzom o pewnej epoce w dziejach Czechosłowacji, którą doskonale pamiętają także Polscy.

Wstęp jest biletowany – bilety w cenie 30 zł (normalny) oraz 25 zł (ulgowy).

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Spektakl: Pies i kot 

Pies i kot to muzyczna opowieść o Piesku i Kotce, którzy wspólnie odkrywają świat ekologii. Historia ma za zadanie nauczyć dzieci porządnych zachować – dbania o środowisko, segregowanie śmierci, życia w czystym domu.

Mały widz stanie się świadomy i odpowiedzialny za otaczającego go środowisk. Wraz z bohaterami spektaklu odkryją tajniki ekologii, dowiedzą się w jaki sposób mogą zmienić świat na lepsze.

Spektakl tylko dla grup zorganizowanych (rezerwacje: 71 341 80 02, +48 608 432 224).

Wstęp biletowany – bilety w cenie 18zł/os.

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Surowiec – Edycja Tropikalna

W ten weekend w Surowcu uczestnicy będą mieli okazję usłyszeć najciekawsze brzmienia z elektroniki z Afryki i Ameryki Łacińskiej. Brzmienia nietypowe – afro remiksy, polski folk w nowej odsłonie, retro reminiscencję i wiele innych.

Bilety w cenie 10 zł.

Spotykamy się 15 lutego o 23.00.

Surowiec, ul. Ruska 46A

fot. mat. prasowe

Spacer z przewodnikiem: Wille elity dawnego Wrocławia na Borku

Krzyki podczas II wojny światowej zostały zniszczone – wciąż jednak można podziwiać bogactwo przedwojennego południowego Wrocławia. Do takich miejsc należy willowe osiedle między Aleją Wiśniową a Parkiem Południowym.

Uczestnicy spaceru poznają miejsca zamieszkania elit dawnego Wrocławia. Zobaczą m.in. willę Maxa Silberberga, gdzie znajdowała się największa kolekcja dzieł sztuki. Podczas spaceru przewodnik opowie również o architekturze nurtu secesji, wczesnego modernizmu oraz architektury regionalnej.

Spotykamy się 16 lutego, o godzinie 12.00.

Udział biletowany – 35 zł/os. Zapisy są obowiązkowe, brak możliwości płatności na miejscu.

Zapisy

fot. Hello Poland

Spektakl: Kosmetyka wroga 

Takiego aktorskiego pojedynku jeszcze nie było – jedna scena, dwóch mężczyzn i dwa krzesła. To efekt adaptacji powieści Amelii Nothomb.

Na dworcu dochodzi do spotkania Jerome’a Angusta oraz Textora Texela. Na oczach widzów rozlega się kameralny dramat człowieka, który przez cały czas sprzeciwiał się swojej naturze – dlaczego to robił?

Na prowizorycznej scenie zaprezentują się absolwenci AST im. Stanisława Wyspiańskiego we Wrocławiu, laureaci przeglądów i festiwali teatralnych, a także aktorzy Teatru Układ Formalny.

Spektakle odbędą się 16 i 17 lutego o godzinie 19.00

Wstęp biletowany – bilety sprzedawane na pół godziny przed spektaklem (20 zł normalny, 15 zł ulgowy). Wymagana wcześniejsza rezerwacja rezerwacje@ukladformalny.pl.

Barbara, ul. Świdnicka 8b
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Warsztaty: Cocofli Dzieciom

Z okazji Światowego Dnia Kota, w niedzielę uczestnicy warsztatów poznają książkę Jestem kotem autorstwa Galii Bernstein.

Na każdej stronie tej książki biegają koty, tak różne, że aż trudno im samym stwierdzić, czy na pewno wszystkie są kotami? Czy mimo tylu różnic uda nam się znaleźć to, co łączy naszych bohaterów?

Spotykamy się 17 lutego o godzinie 11.00.

Wstęp jest bezpłatny.
Cocofli – books art cafe wine bar, ul. Pawła Włodkowica 9
Więcej informacji 
fot. mat. prasowe

Mity i opowieści słowiańskie

Obecnie prowadzący, Szymon Góralczyk, jest w bardzo ciekawym czasie intensywnych poszukiwań naszych korzeni, informacji o tym jak żyli nasi przodkowie i jakie snuli opowieści o stworzeniu świata, powstaniu człowieka, jakie były jego dalsze losy.

Wszystko, czego się dowiedział przedstawi w formie opowieści i mitów.

Spotkanie tylko dla osób powyżej 15 roku życia.

Udział płatny – bilety w cenie 15 zł do nabycia przy wejściu.

Spotykamy się 17 lutego o godzinie 19.00.

Pub Wędrówki, Podwale 37/38
fot. mat. prasowe

Bułgarskie Święto Wina „Trifon Zarezan” w Starej Piwnicy

W ramach muzycznego wstępu usłyszymy znakomity zespół Sarakina Balkan Band. Później znawca wina i bułgarskich obyczajów Stojan Uzunov opowie o Święcie Wina „Trifon Zarezan” i odbędzie się prezentacja obyczaju podcinania winorośli.

Można będzie nauczyć się i później zatańczyć takie bułgarskie tańce jak: prawo horo, dajczowo horo, elenino horo, raczenica, makedonsko horo, kopanica.

Nie zabraknie tez okazji do degustacji bułgarskich win, a kuchnia Starej Piwnicy przygotuje specjalny wybór potraw i przekąsek z regionu Bałkanów.

Wstęp biletowany – bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: bilety@o2.pl) oraz 35 zł (w punktach sprzedaży i w dniu koncertu)

Kiedy? 17 lutego o godzinie 19.00.

Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15 
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTajemniczy sześcian we Wrocławiu
Następny artykułRuszyła sprzedaż mieszkań w prestiżowej inwestycji
 Angel City Wrocław [CENY, ZDJĘCIA]
Odkryj Wrocław na nowo