Wrocław: Sky Tower sprzedany! Kto został nowym właścicielem? [SPRAWDŹ]

0

Podpisana została umowa sprzedaży wszystkich należących do Grupa Develia udziałów w kompleksie Sky Tower w centrum Wrocławia.

Grupa Develia zawarła ze spółką należącą do funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Adventum Group umowę sprzedaży wszystkich należących do niej udziałów w wieżowcu Sky Tower przy ulicy Powstańców Śląskich we Wrocławiu.

– Konsekwentnie realizujemy poszczególne cele strategii ogłoszonej na początku 2021 r. i wzmacniamy pozycję rynkową i finansową grupy Develia. Szybsza od pierwotnych założeń finalizacja sprzedaży Sky Tower jest jednym z kluczowych elementów strategii, który zwiększa możliwości inwestycyjne w najbardziej perspektywicznych obszarach – mówi Andrzej Oślizło, prezes Develii.

Udziały (79,55%) Grupy Develia w projekcie Sky Tower zostały wycenione na kwotę 84,27 mln euro. Stronami transakcji są Sky Tower, spółka należąca do Develii i Olimp Investment, spółka kontrolowana przez Adventum Group.

Pozostałe udziały pozostaną w posiadaniu właścicieli wydzielonych lokali.

– Około 170 mln zł, które pozostanie po spłacie kredytu związanego z projektem Sky Tower, będziemy chcieli przeznaczyć na dający wyższe zwroty na kapitale rozwój działalności w segmencie deweloperskim i PRS oraz wypłatę dywidendy – mówi Paweł Ruszczak, wiceprezes Develii.

Sky Tower to ponad 200-metrowy wieżowiec w centrum Wrocławia, który wybudowany został w latach 2008-2013. Kompleks oprócz mieszkań, oferuje także przestrzeń biurową oraz handlowo-usługową. Wieżowiec powstał w miejscu po wyburzonym budynku Poltegor.

Źródło: Urbanity.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu otwarto niezwykle aktualną wystawę „Wysiedlenie” wybitnego artysty Leona Tarasewicza
Następny artykułWrocław: 6 najpiękniejszych miejsc na wiosenny spacer
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.