Wrocław: 6 najpiękniejszych miejsc na wiosenny spacer

0

Piękna pogoda zachęca do wychodzenia z domu. Gdzie pójść na wiosenny, pogodny spacer, aby miło spędzić czas? Na szczęście oprócz betonu, samochodów i wielkich budynków, we Wrocławiu są liczne parki, ogrody czy skwery. 

Spacery są jedną z tych aktywności, podczas których możemy kreować plany, uporządkować myśli i oderwać się od wszechobecnych monitorów. Wokół, oprócz przyrody, nie ma żadnych niepotrzebnych „rozpraszaczy”. Skupiamy się na rozmówcy i ładnych widokach. Gdzie we Wrocławiu warto pójść na długi, wiosenny spacer? Oto zestawienie sześciu miejsc, w których odpoczniesz i odnajdziesz spokój.

Z powrotem

1. Park Południowy

To jedno z tych miejsc we Wrocławiu, po których uwielbia się spacerować/biegać o każdej porze roku. W przeciwieństwie do innych parków we Wrocławiu, utworzono go od podstaw, a nie poprzez adaptację terenów leśnych. Został wpisany do rejestru zabytków. W 2004 roku odsłonięto w nim pomnik Fryderyka Chopina.

W Parku Południowym są cudowne ścieżki do spacerowania, otoczone rzadko spotykanymi odmianami drzew. Staw przyciąga kaczki i łabędzie. Wrocławianie rozkładają koce na trawie i delektują się spokojem oraz wszechobecną przyrodą. W Parku znajdziecie restauracje, budkę z fantastycznymi frytkami, kawę na wynos oraz ogrodzony plac zabaw. Czasem można trafić na zawody dla psów czy na plan jakiegoś serialu.

Lokalizacja: południowa część osiedla Borek

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez MDJ snaps Wro (@mdj.street)

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez M (@najgorszyhipster)

Z powrotem
Poprzedni artykułWrocław: Sky Tower sprzedany! Kto został nowym właścicielem? [SPRAWDŹ]
Następny artykułWiemy, w którym mieście w Polsce mieszka się najlepiej. Wrocław na podium!