Wrocław: 6 najpiękniejszych miejsc na wiosenny spacer

0

Piękna pogoda zachęca do wychodzenia z domu. Gdzie pójść na wiosenny, pogodny spacer, aby miło spędzić czas? Na szczęście oprócz betonu, samochodów i wielkich budynków, we Wrocławiu są liczne parki, ogrody czy skwery. 

Spacery są jedną z tych aktywności, podczas których możemy kreować plany, uporządkować myśli i oderwać się od wszechobecnych monitorów. Wokół, oprócz przyrody, nie ma żadnych niepotrzebnych „rozpraszaczy”. Skupiamy się na rozmówcy i ładnych widokach. Gdzie we Wrocławiu warto pójść na długi, wiosenny spacer? Oto zestawienie sześciu miejsc, w których odpoczniesz i odnajdziesz spokój.

2. Park Grabiszyński

Park Grabiszyński jest jednym z ulubionych miejsc spacerowych wrocławian. Jest naprawdę bardzo duży, a dodatkowo można spotkać wiewiórki. Ciekawą ma również historię, ponieważ powstał na obszarze, który niegdyś stanowił cmentarz. Pozostały w nim kwatery pochowanych m.in. żołnierzy włoskich z okresu I wojny światowej oraz Cmentarz Żołnierzy Polskich we Wrocławiu.

Do atrakcji tego parku zalicza się: aleja lipowa, place zabaw dla dzieci, siłownia, ścieżka zdrowia, polany nad rzeką Ślęzą, trasy rowerowe/spacerowe oraz mini pole golfowe. To miejsce idealne na wiosenny spacer.

Park Grabiszyński położony jest pomiędzy ulicą Grabiszyńską, Aleją Generała Józefa Hallera, osiedlem domków jednorodzinnych Grabiszynek i rzeką Ślęzą.

Poprzedni artykułWrocław: Sky Tower sprzedany! Kto został nowym właścicielem? [SPRAWDŹ]
Następny artykułWiemy, w którym mieście w Polsce mieszka się najlepiej. Wrocław na podium!