Wrocław nr 1 w Top 10 najbardziej romantycznych miast w Polsce

0

Zbliżają się Walentynki i wiele z nas decyduje się na romantyczny wyjazd we dwoje, aby spędzić trochę czasu razem, zrobić coś wyjątkowego, z dala od codziennego zgiełku. Jakim miejscem zaskoczyć swoją drugą połówkę?

Holidu, wyszukiwarka apartamentów i domów wakacyjnych, postanowiła przeanalizować, które miasta w Polsce są najbardziej popularne na romantyczny wyjazd. Oto ranking Top 10 miejsc, w których miłość można celebrować zawsze, nie tylko od święta.

Z powrotem

1. Wrocław

Ranking najbardziej romantycznych miast w Polsce wygrywa Wrocław! Sam klimat tego popularnego miasta jest wyjątkowo nastrojowy, a dzięki często wybieranej na romantyczny spacer tzw. drogi miłości, to miasto w pełni zasługuje na pierwsze miejsce w naszym zestawieniu. Ta popularna trasa spacerowa łączy Katedrę Jana Chrzciciela z mostem Tumskim.

Podobno to właśnie tutaj odbyły się zaręczyny pierwszego króla Polski Mieszka I z czeską księżniczką Dobrawą. Przez wiele lat zakochani zawieszali na tym moście kłódki ze swoimi inicjałami, ale po niedawnym remoncie, podczas którego zdjęto około 17 ton kłódek, ten miłosny gest jest już zabroniony. We Wrocławiu znajdziemy również sporo klimatycznych restauracji i kawiarnii takich jak Restauracja Przystań & Marina czy kawiarnia Central Cafe. 

Z powrotem
Poprzedni artykułGdzie na spacer we Wrocławiu? Odkryj labirynty Opery Wrocławskiej!
Następny artykułNajlepsze restauracje na Walentynki we Wrocławiu[TOP 7]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.