fot. Marcin Oscenda Fotografia

Ostatni weekend tego roku dla mieszkańców Wrocławia i turystów to przede wszystkim relaks po świątecznym biesiadowaniu. Spacery, ostatnie grzańce na Jarmarku Bożonarodzeniowym i wspólne wizyty w teatrze – właśnie w taki sposób można zakończyć ten rok. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawieniu kilku atrakcji. 

Epicka opowieść z muzealnym tabletem. Świąteczne zwiedzanie rodzinne

Muzeum Pana Tadeusza cyklicznie wychodzi na przeciw rodzinom z dziećmi. W ten weekend przygotowali specjalne zwiedzanie stałej wystawy wraz z muzealną grą na tablecie.

Wszyscy odwiedzający, którzy przyjdą do muzeum podczas tych dwóch dni, w kasie muzealnej pobiorą specjalny tablet, dzięki któremu zagrają w „Epicką opowieść”. W różnych miejscach wystawy są ukryte kody na naklejce QR, które nie tylko uruchomią grę, ale również po niej oprowadzą. Dzieci wraz z rodzicami zwiedzą romantyczną bibliotekę, zagrają koncert fortepianowy i pomogą podać kawę gościom. W grze czeka również wiele innych atrakcji.

 • tablety będą wydawane do każdego biletu (jeśli będzie dostępny)
 • gra również w języku angielskim i niemieckim
 • w niedzielę bilet za złotówkę

Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

________________________________________________________________________

Ostatnie dni Jarmarku Bożonarodzeniowego

Tegoroczny Jarmark został wydłużony o kilka dodatkowych dni i potrwa aż do sylwestrowej nocy. Dodatkowo został rozszerzony o liczne atrakcje na placu Solnym – m.in. na odwiedzających czeka muzeum MovieGate a także interaktywne pokazy Pomocników Świętego Mikołaja.

Jarmark to doskonała okazja do tego, aby przedłużyć świąteczną atmosferę – na odwiedzających czekają nie tylko domki, gdzie będzie można zrobić pamiątkowe zakupy, ale również punkty gastronomiczne z wyjątkowym jedzeniem.

Warto wpaść chociaż na kilka godzin i chłonąć tę niezapomnianą atmosferę tak, aby starczyło do przyszłego roku.

fot. mat. prasowe

________________________________________________________________________

Natalia Świerczyńska – „Winter Songs of Frank Sinatra”

Winter Songs of Frank Sinatra to zimowy koncert uprzyjemniający mroźne wieczory. Utwory w aranżacji Natalii Świerczyńskiej z pewnością przeniosą wszystkich do lat 40., dokładnie na ośnieżone ulice Nowego Jorku.

Słuchacze posłuchają zimowe piosenki – Let it snow, Jingle Bells, Winter Wonderland. Nie zabraknie także największych hitów Franka Sinatry.

 • 28 grudnia o godzinie 18.00.
 • udział płatny – bilety wstępu w cenie 79 – 89 zł.

Impart, ul. Mazowiecka 17
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

________________________________________________________________________

Spacer – Mroczny Wrocław

Wrocław to nie tylko piękne zabytki i interesująca historia wojny. Ale także mroczne miejsca, które są ponure i tajemnicze podczas nocnych spacerów. Z tego powodu Via Vratislavia oraz Hello Poland zapraszają na wspólną wycieczkę po klimatycznych uliczkach, z którymi wiążą się interesujące historie.

Wycieczka rusza o zmroku, więc warto zabrać ze sobą coś ciepłego.

 • start 28 grudnia o godzinie 18.00 (zbiórka 17.50)
 • czas spaceru 1,5h
 • udział płatny – 35zł/os.
 • tylko dla dorosłych

Hala Targowa, ul. Piaskowa 15
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

________________________________________________________________________

JAPETY – Kto to widział?

W ten weekend Japety przejmą teatr! Będzie głośno, bezczelnie i bezwstydne. Japety to już nie słodkie lalki – w nowym życiu dostały szanse, aby zabrać głos, skomentować i pokazać absurdy codziennego życia.

Bohaterami spektaklu będą lalki typu muppet, stworzone na przedstawienie, które nigdy nie pokazało się na deskach teatru. Po wielu latach biorą wszystko w swoje ręce i działają – okazuje się jednak, że zderzenie z rzeczywistością jest jeszcze bardziej bolesne.

Szansą na ich powrót jest przedstawienie improwizowane.

 • spektakl tylko dla dorosłych
 • widzimy się 28 i 29 grudnia o godzinie 19.00
 • wstęp biletowany – koszt 30zł/os.

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

________________________________________________________________________

Jaja ze Świętego Mikołaja

Jaja ze Świętego Mikołaja czyli w tym roku prezentów nie będzie.

W centrum operacyjnym specjalnej jednostki policji wybuchła panika. Posiedzenie sztabu kryzysowego lokalnego rządu odwołano. Na wszystkich lotniskach zamknięto sale odpraw. Stacje telewizje przestały nadawać poranny program. Później wieczorny. Po północy na wszystkich telewizorach widniał jedynie śnieżny obraz. Wstrzymano dostawy prądu, wody i gazu. Padł sygnał GSM. Nad ranem przestał działać internet. Nikt nie mógł tego przewidzieć. 5 grudnia do redakcji lokalnej gazety przyszedł anonimowy list. Oto jego treść: Trzymam pod lufą Świętego Mikołaja. W tym roku prezentów nie będzie. Na wszystkich padł blady strach. Nadszedł koniec świata.

 • spotykamy się 28 grudnia o godzinie 20.00
 • wstęp biletowany – cena 24 – 29 zł/os.

Browar Mieszczański, ul. Hubska 44
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

________________________________________________________________________

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułObwodnica Leśnicy zostanie dokończona. Jest przetarg!
Następny artykułTu oddasz lub wymienisz po Świętach choinkę – nie wyrzucaj!
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl