Obwodnica Leśnicy zostanie dokończona. Jest przetarg!

0

Spółka Wrocławskie Inwestycje właśnie ogłosiła przetarg na budowę Osi Zachodniej. Do połowy 2022 roku powstanie Aleja Stabłowicka, która połączy obwodnicę Leśnicy z nową osią ul. Kosmonautów.

Będzie ona wybudowana od wysokości kąpieliska Glinianki do ul. Fieldorfa. Ulica Kosmonautów będzie miała na tym odcinku dwa pasy do centrum i dwa w kierunku Leśnicy. Skorzystają nie tylko kierowcy, ale także piesi, rowerzyści i pasażerowie MPK.

W sumie wybudowanych zostanie 4,2 kilometra nowych dróg, 5675 m ścieżek rowerowych, 5875 m chodników, 1050 m ciągów pieszo-rowerowych. Na przebudowywanym odcinku ulicy Kosmonautów powstanie 2,2 km zielonego torowiska tramwajowego. Powstaną nowe przystanki tramwajowe i autobusowe.

Zgodnie z decyzją środowiskową postawimy ekrany akustyczne. Zadbamy o wody opadowe oraz zieleń. – poinformował na swoim facebookowym profilu prezydent Jacek Sutryk.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSześć włoskich destynacji z Wrocławia [118zł W OBIE STRONY]
Następny artykułWrocław na weekend: 6 najciekawszych wydarzeń [28-29 grudnia 2019]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.