Sześć włoskich destynacji z Wrocławia [118zł W OBIE STRONY]

0

Już 1 lutego do rozkładu wrocławskiego lotniska wraca połączenie do Bari. Razem z Neapolem, Palermo, Mediolanem, Rzymem i Bolonią do wyboru będzie sześć włoskich kierunków. Bilety można już rezerwować. 

Bari – po krótkiej przerwie – wraca do siatki połączeń niskokosztowych wrocławskiego lotniska już 1 lutego 2020 r. Samoloty linii Wizz Air na tej trasie będą latały we wtorki i soboty. Jeśli bilet zarezerwujemy już teraz, możemy liczyć na atrakcyjne ceny (np. w terminach 1-8 lutego 118 zł w obie strony)*. Do tej pory połączenie do Bari dostępne było tylko latem.

– To atrakcyjny, cieszący się dużym powodzeniem kierunek. Decyzja przewoźnika o włączeniu Bari do oferty już od 1 lutego to dobra wiadomość zwłaszcza dla tych podróżnych, którzy preferują krótsze wyjazdy w różnych porach roku. A ta grupa stale rośnie. Terminy lotów umożliwiają swobodne zaplanowanie wyjazdu na kilka dni lub na tydzień – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Bari jest stolicą regionu Apulia, znajdującego się w południowo-wschodnich Włoszech. To bardzo ciekawe miasto położone nad Adriatykiem z klimatyczną starówką. Warto poznać również bliskie okolice Bari, odkryć malownicze miasteczka regionu i nadmorskie krajobrazy. Apulia szczyci się bogatą kulturą kulinarną: do lokalnych specjałów należą m.in. ryby i owoce morza, focaccia, pierogi panzerotti albo sgagliozze (polenta).

W zimowym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław dostępne są też połączenia do dwóch innych regionów południowych Włoch: Palermo (Sycylia) oraz Neapolu (Kampania). Włoską siatkę lotów uzupełniają ponadto: Rzym (Ciampino), Bolonia i Mediolan (Bergamo). Dla fanów śródziemnomorskich kurortów dostępna jest też ciekawa propozycja w Hiszpanii – Alicante na Costa Blanca (po raz pierwszy w zimowej siatce połączeń).

Od końca marca 2020r. w życie wejdzie letnia siatka połączeń, a w niej nowości w ofercie tanich linii: Cagliari, czyli stolica Sardynii, Zadar w Chorwacji (od maja) oraz Zaporoże, czyli już siódme połączenie z Wrocławia na Ukrainę.

Nowością będą też loty na główne lotnisko w Oslo (Gardermoen). To połączenie 30 marca otwierają linie Norwegian,  nowy przewoźnik na wrocławskim lotnisku. Oslo-Gardermoen jest najważniejszym międzynarodowym lotniskiem stolicy Norwegii oraz ważnym portem przesiadkowym dla podróży do Ameryki Północnej. Norwegianem możemy polecieć stamtąd do 13 amerykańskich miast. Np. podróż z Wrocławia do San Francisco przez Oslo potrwa 14 godz. 35 min (transfer 2 godz. 25 min).

Na zimową siatkę połączeń wrocławskiego lotniska składa się w tym sezonie: 38 kierunków niskokosztowych, 9 połączeń sieciowych oraz 8 czarterowych (czyli znajdujących się w ofercie biur podróży). 

 * Ceny z sytemu rezerwacyjnego przewoźnika aktualne na dzień 18 grudnia 2019 r.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTuning samochodów we Wrocławiu. Gdzie warto oddać swoje auto?
Następny artykułObwodnica Leśnicy zostanie dokończona. Jest przetarg!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.