Wrocław na weekend: 7 najciekawszych wydarzeń [25-27 maja 2018]

0
fot. Wiktor Woźniak

Pogoda w ten weekend ma nam wyjątkowo dopisać, dlatego nie ma co spędzać czasu w czterech ścianach. Poniżej znajduje się kilka propozycja na to, gdzie pójść i co zobaczyć. Przygotowaliśmy zestawienie 7 różnych atrakcji i wydarzeń, które mogą zainteresować każdego – począwszy od miłośników starych gier komputerowych, kochających tatuaże, a na ceniących sobie spokojny dzień z rodziną kończąc. 

Ruskie jajka i inne mini konsolki w Muzeum Gier

W Interaktywnym Muzeum Gry i Komputery Minionej Epoki dorośli przypomną sobie lata swojego dzieciństwa, a dzieci będą dobrze się bawić. Podczas weekendowego wydarzenia będzie można zagrać na kilkudziesięciu komputerach, konsolach i automatach arcade. Ponadto zwiedzający dostaną możliwość zobaczenia kolekcji 200 maszyn i zabawek z lat ’70 i ’90.

Dodatkowo w ten weekend każdy odwiedzający przypomni sobie pierwsze elektroniczne gry jajka, jakie pojawiły się w Polsce. Między innymi będzie można zagrać w „ruskie jajka”, „wyścigówkę” i inne.

 

Do dyspozycji gości zostaną oddane:

 • Ponad 20 stanowisk do grania na komputerach i konsolach – w tym legendarne Commodore 64, Amiga i Atari a także dobrze znany Pegasus
 • Automaty arcade i flipery
 • Konsole przenośne i zabawki edukacyjne
 • Ekspozycja pokazująca historię komputerów i konsol, kontrolerów, gry bez prądu i wiele innych ciekawostek.

Cennik:

 • Bilet Normalny: 20 zł
 • Bilet Ulgowy – Dzieci/Emeryci:  15 zł  (do 18 lat/od 60 lat)
 • Bilet Ulgowy – Studencki:  18 zł
 • Bilet Darmowy:  do 4 lat
 • Bilet Rodzinny: 2 dorosłych, 2 dzieci: 50 zł

Muzeum Gry i Komputery Minionej Epoki, pl. Orląt Lwowskich 20A
Więcej informacji

fot. Muzeum Gry i Komputery Minionej Epoki
fot. Muzeum Gry i Komputery Minionej Epoki

 

Odnowienie Festival

Tegorocznym centrum festiwalu została Wyspa Słodowa, na której utworzona zostanie Strefa Dzieci ODNFEST (dmuchane zjeżdżalnie, zamki do skakanie i place zabaw, połykacza w kształcie orki, rodeo).

Atrakcje będą dostępne za darmo w określonych godzinach: 25 maja w godz. 12.00-19.00, a w sobotę i niedzielę 26 i 27 maja od 11.00 do 19.00.

Strefa dla dzieci to jedna z pierwszych atrakcji, zorganizowana przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w ramach rozpoczynającego się Miesiąca Rodziny. W ramach projekt zaplanowano rodzinne pikniki, warsztaty plenerowe, animacje dla całych rodzin.

W festiwalową sobotę na Wyspie Słodowej wystąpi dziecięcy zespół pop-gospelowy Male TGD. Następnie odbędzie się wieczór z gościem specjalnym – Joshem McDowellem, twórcą poradników rodzinnych. Później wystąpi wrocławski chór Gospel Life.

W niedzielę o 19.00 odbędzie się wyjątkowe nabożeństwo jedności, podczas którego kościoły, wspólnoty i organizacje chrześcijańskie będą modlić się za miasto. Później ponownie będzie można wysłuchać prelekcji Josha McDowella, a następnie posłuchać koncertu zespołu Piotra Płechy.

Więcej informacji

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

 

III Międzynarodowa Konferencja „Medyczna marihuana w teorii i praktyce”

Trzecia międzynarodowa konferencja „Medyczna marihuanna w teorii i praktyce” jest organizowana przez Fundację Krok Po Kroku i Koalicję Medycznej Marihuanny.

Skierowana jest przede wszystkim do lekarzy, personelu medycznego, polityków, pacjentów i osób nimi się opiekujących. Lekarze zdobędą nową wiedzę, która będzie przydatna podczas ich codziennej pracy, natomiast pacjenci poznają alternatywne sposoby leczenia. Politycy zaś poszerzą swoją wiedzę w zakresie systemów prawnych w poszczególnych krajach.

 

Program:

 • Nauka – najnowsze doniesienia naukowe ze świata medycznej marihuany
 • Medycyna – doświadczenia lekarzy i pacjentów podejmujących się terapii medyczną marihuaną
 • Prawo – międzynarodowe doświadczenia związane z regulacjami prawnymi dot. wykorzystania marihuany w leczeniu.

Wstęp biletowany

Hotel Ibis Styles Wrocław, pl. Konstytucji 3 Maja 3
Więcej informacji

mat. prasowe
mat. prasowe

 

25. edycja Tattoo Konwent

Największy cykl spotkań z tatuażem artystycznym po raz 7 zagości we Wrocławiu. W ten weekend w Zaklętych Rewirach usłyszymy dźwięk maszynek do tatuowania. Na samym festiwalu każdy będzie miał okazję poznać 170 tatuatorów z całego kraju.

To jedyna taka okazja, aby znaleźć swój wymarzony projekt i zapytać się, kto wykonuje tak wspaniałe wzory. Oprócz tego zobaczyć kto w ciemno tatuuje sobie banana, a kto wystawia swój tatuaż w konkursie.

 

Na scenie natomiast wystąpią takie zespoły jak: Only Attitude Counts, 1125, Podwórkowi Chuligani, Spider Crew, The Cuffs, Old Fashioned, Good Lookin’ Out, Mister X czy Guantanamo Party Program.

Oprócz tatuaży odwiedzający będą poruszać się po strefach tematycznych – zobaczą stare pojazdy, kupią ubrania i napiją się zimnego piwa na dachu.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Dołącz do rodziny”, czyli zaproszone są całe rodziny z dziećmi, dla których przygotowano specjalne atrakcje.

Pamiętajcie również, że w tym roku Tattoo Konwent wspiera stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, na rzecz którego przekaże złotówkę od każdego sprzedanego biletu.

Bilety w cenie od 35 zł do 250 zł.

Zaklęte Rewiry, ul. Krakowska 100
Więcej informacji

mat. prasowe
mat. prasowe

Sky Tower Run 2018

W ten weekend odbędzie się kolejna edycja corocznego biegu przez 1142 schody Sky Tower. Będzie można pobić swój rekord lub po raz pierwszy spróbować swoich sił. Bieg rozpocznie się 26 maja.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy, a na linii mety – medal. Mistrzostwa Polski 26 maja ruszą w godzinach 10.00 – 17.00. Trasa będzie prowadziła na 49. piętro. Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorem Mistrzostw Polski w biegu po schodach jest Pro-Run Wrocław, gospodarzem Sky Tower SA. Regulamin biegu oraz formularz elektronicznych zapisów dostępny jest na www.skytowerrun.pl .

Sky-Tower-Run-2018-jpg

Piwny Wrocław: Browar Piastowski i Browar Stu Mostów

Rozpoczyna się kolejna okazja, dzięki której tym razem będzie można poznać historię Browaru Piastowskiego i zwiedzić Browar Stu Mostów. Spacer rozpocznie się w sobotę 26 maja o 15.00.

Odkryjecie 130 lat historii Browaru Piastowskiego (ul. Jedności Narodowej 220). Założony w 1872 roku pod nazwą Brauerei Pfeifferhof Carl Scholtz, przez restauratora i przedsiębiorcę Karla Scholtza. Piwo rozprowadzał daleko poza granice państwa, a sam Browar przetrwał oblężenie Festung Breslau. Po wojnie został nazwany Browarem Piastowskim, gdzie następnie warzył pod okiem lwowskich browarników. Niestety w 2004 roku zaprzestano produkcji piwa, a budynek trafił do rejestru zabytków, a pozostałe części zburzono.

Obecnie zwiedzanie wnętrza jest niemożliwe, więc spacer odbędzie się dookoła obiektu.

O godzinie 16.30 nastąpi przejście do Browaru Stu Mostów, gdzie każdy chętny w dodatkowej cenie 20zł/os. będzie mógł zwiedzić Browar z piwowarem, a następnie spróbować 2 małych piw.

Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową.

Zapisy trwają do 26.05. g. 12.00 lub do wyczerpania limitu miejsc.
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.

mat. prasowe
mat. prasowe

 

Audiospacer filmowy po Nadodrzu

Spacer to świetna okazja do tego, aby poznać historię najbardziej artystycznej dzielnicy Wrocławia. Dzięki aplikacji Audiotrip będzie można posłuchać o filmach, które były kręcone na Nadodrzu, a także poznać stare kina ukryte w podwórkach. Odwiedzając kolejne miejsca i scenerie kręconych na osiedlu filmów, przygotowany audiospacer przywoła nagranie odnoszące się do danej lokacji.

W niedzielę o 12.00 pod Bramą Nadodrza rozpocznie się premiera audiospaceru. Wraz z organizatorami uczestnicy przejdą szlakiem filmowej historii. Poznają stare kina – Lalka i Pionier, a następnie zobaczą plan filmowy Stevena Spielberga. Oprócz tego dowiedzą się kilku faktów z początku istnienia kina we Wrocławiu. Wyjątkowo prelekcji wszyscy posłuchają na głos, nie zaś dzięki aplikacji Audiotrip.

Na Nadodrzu nie kręcono tylko Mostu Szpegiów. Szpital przy ul. Rydygiera był kiedyś planem dla filmu wojennego Chłopcy Świętego Piotra, natomiast kamienice przy tej ulicy ukazał Wojciech Jerzy Has w Pętli. Dworzec Nadodrze stał się scenerią dla Siódmego Pokoju. A całkiem niedawno Nadodrze zostało ukazane w filmie Ja, Olga Hepnarova.

 

Jest to już kolejny audiospacer przygotowany przez Fundację Dom Pokoju. Korzystając z aplikacji Audiotrip można posłuchać o zabytkach osiedla (Audiospacer po Nadodrzu), galeriach i pracowniach sztuki (Artystyczne Nadodrze), oraz osobistych historiach postaci twórczo związanych z okolicą (Osobliwy Audiospacer po Nadodrzu).

plakat-spaceru-png

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOsiedle Idylla w miejsce stadionu Włókniarza na Stabłowicach
Następny artykułTargi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony [INFORMACJE + PROGRAM]
Odkryj Wrocław na nowo