Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony [INFORMACJE + PROGRAM]

0

Już dzisiaj rozpoczyna się kolejna edycja corocznych Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony”. Wydarzenie będzie trwało cały weekend w Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1).

Adresami imprezy są dzieci, młodzież, rodzice i nauczyciele. Pierwsza edycja wydarzenia miała miejsce w 2009 roku.

Podczas wydarzenia będzie można spotkać się z ulubionymi autorami i ilustratorami książek, poznać premiery wydawnicze, wziąć udział w warsztatach literackich, plastycznych i edukacyjnych, a także w zajęciach kreatywność z animatorami, spektaklach i konkursach.

Oprócz wystawiania książek, targi to także konkurs, który jest skierowany do wydawców publikujących książki dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia. Nagroda „Dobre Strony” jest przyznawana za książkę po raz pierwszy wydaną w Polsce w kategoriach książka dla dzieci i książka dla młodzieży. Kwota nagrody to 20 tysięcy. Oczywiście musi ona zostać przeznaczona na wydanie kolejnej książki 😉

Dzieci oraz młodzież również mogą wziąć udział w ogólnopolskim konkursie dla dzieci i młodzie „A to moja bajka właśnie…” i napisać autorską bajkę. W zeszłym roku nadesłano ponad 6 tysięcy prac, a laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Co najważniejsze, ich bajki zostały wydane w postaci książki o tym samym tytule, co konkurs.

PROGRAM DZIEŃ 1

PROGRAM DZIEŃ 2

PROGRAM DZIEŃ 3

dobre-strony-jpg

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław na weekend: 7 najciekawszych wydarzeń [25-27 maja 2018]
Następny artykułRusza 10. edycja projektu „Miesiąc Rodziny 2018”
Odkryj Wrocław na nowo