Weekend z rodziną – 3 ciekawe atrakcje dla dzieci w okolicy Wrocławia

0
Atrakcje dla dzieci w okolicy Wrocławia
fot. klodzko.pl

Weekend tuż za rogiem, a Ty wciąż nie masz pomysłu na rodzinny wyjazd? To nie problem! Przygotowaliśmy dla Ciebie trzy propozycje niezwykłych atrakcji dla całej rodziny, które dostarczą rozrywki na cały dzień!

Zarówno w samym sercu Wrocławia, jak i w jego pobliżu możemy odnaleźć wiele wspaniałych atrakcji dla całej rodziny. Ich lista nieustannie się wydłuża o nowe, interesujące pozycje. Jak zatem znaleźć te najciekawsze?

W odpowiedzi na to pytanie, przygotowaliśmy 3 atrakcje dla dzieci w okolicy ok. 100 km od Wrocławia, dzięki którym nadchodzący weekend na długo utkwi w naszej pamięci.

Z powrotem

1. Spacer wśród niezwykłych budowli

Interesującym kierunkiem rodzinnej wyprawy jest z pewnością Park Miniatur „Minieuroland” w Kłodzku. Ten liczący ponad 40 makiet najsłynniejszych budowli Dolnego Śląska, Europy i całego świata park to jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych okolic Wrocławia

Znajdujące się w parku miniatury budowli zostały odtworzone w najdrobniejszych szczegółach. Większość z nich zostało przedstawionych w skali 1:25, lecz w trosce o najlepszą dokładność, niektóre z nich powstały w odmiennych wielkościach. Dzięki temu, goście mogą zachwycać się architekturą olbrzymich budowli, takich jak np. Twierdza Kłodzka, z każdej perspektywy.

Warto wspomnieć, że wszystkie makiety zostały wykonane własnoręcznie przez odpowiednio przygotowany zespół malarzy, rzeźbiarzy oraz grafików. Ponadto, makiety powstały na terenie parku w specjalnie przystosowanej do tego pracowni modelarskiej. Wstęp do niej ma nie tylko zespół, lecz również goście parku. To właśnie tutaj, odwiedzający mogą poznać sekrety pracy zespołu oraz dowiedzieć się najciekawszych informacji związanych z budową miniatur.

Prócz bogatej oferty makiet, w parku znajduje się także przepiękny ogród dendrologiczny. Możemy w nim podziwiać tysiące niezwykłych gatunków drzew i krzewów. Na dzieci czeka także plac zabaw ze zjeżdżalnią tyrolkową. Na terenie parku mieszczą się również trzy punkty gastronomiczne, w których odwiedzający mogą zatrzymać się na gorący posiłek lub pyszną kawę.

Park mieści się przy ul. Noworudzkiej 11 w Kłodzku. Otwarty jest przez cały rok, 7 dni w tygodniu. Czynny jest również w święta i dni wolne od pracy. Godziny otwarcia różnią się w zależności od sezonu turystycznego:

  • w lutym, marcu, kwietniu i październiku park czynny jest w godz. od 9:00 do 17:00,
  • w styczniu, listopadzie i grudniu od 9:00 do 16:00,
  • w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu od 9:00 do 19:00.

Cennik parku oraz więcej informacji dostępne na stronie www.minieuroland.pl

atrakcje dla dzieci w okolicy Wrocławia
fot. atrakcje-ziemiaklodzka.pl
atrakcje dla dzieci w okolicy Wrocławia
fot. atrakcje-ziemiaklodzka.pl
Z powrotem
Poprzedni artykuł5 miejsc w Górach Sowich, które musisz odwiedzić latem!
Następny artykułW Alei Bielany otworzono BEZPŁATNY park linowy dla dzieci i dorosłych!