Weekend z rodziną – 3 ciekawe atrakcje dla dzieci w okolicy Wrocławia

0

Weekend tuż za rogiem, a Ty wciąż nie masz pomysłu na rodzinny wyjazd? To nie problem! Przygotowaliśmy dla Ciebie trzy propozycje niezwykłych atrakcji dla całej rodziny, które dostarczą rozrywki na cały dzień!

Zarówno w samym sercu Wrocławia, jak i w jego pobliżu możemy odnaleźć wiele wspaniałych atrakcji dla całej rodziny. Ich lista nieustannie się wydłuża o nowe, interesujące pozycje. Jak zatem znaleźć te najciekawsze?

W odpowiedzi na to pytanie, przygotowaliśmy 3 atrakcje dla dzieci w okolicy ok. 100 km od Wrocławia, dzięki którym nadchodzący weekend na długo utkwi w naszej pamięci.

2. Zastrzyk adrenaliny

Dla osób lubiących wyzwania, którym nie straszne są wysokości, polecamy Park linowy „Czarodziejskie Liny” w Jedlinie-Zdroju. Na odwiedzających czeka 5 specjalnie przygotowanych tras linowych o różnym stopniu trudności, a także 15-metrowa wieża spinaczkowa.

Każda z tras przystosowana jest dla określonej grupy wiekowej. Najmłodsi mogą spróbować swoich sił na kolorowej Trasie Maluch oraz Trasie Junior. Młodzież i dorośli muszą natomiast zmierzyć się ze swoimi lękami na Trasie Standard. Dla poszukiwaczy mocniejszych wrażeń przygotowano również Trasę Extremum, pełną ekstremalnych przeszkód rozłożonych na 303 metrach oraz Trasę Tyrolską, której długość wynosi aż 520 metrów!

Z różnymi stopniami trudności spotkamy się również na wieży spinaczkowej. Na posiadającej blisko 1 000 chwytów wieży znajdują się 3 ściany wspinaczkowe: Junior, Standard oraz Extreme. Każda z nich posiada dwie drogi przejścia, a wybór odpowiedniej drogi zależy od nas. Na terenie parku funkcjonuje także tor saneczkowy, a w sezonie zimowym istnieje możliwość skorzystania z wypożyczalni i wyciągu orczykowego. Pod okiem doświadczonego instruktora można również zapisać się na naukę jazdy na nartach.

Park mieści się przy zbiegu ulic Poznańskiej i Sienkiewicza w Jedlinie-Zdroju. W październiku czynny jest wyłącznie w weekendy, w godzinach od 10:00 do 17:00.

Cennik parku dostępny na stronie eturystyka.jedlinazdroj.eu

Park Linowy w Jedlinie-Zdroju
fot. eturystyka.jedlinazdroj.eu
Poprzedni artykuł5 miejsc w Górach Sowich, które musisz odwiedzić latem!
Następny artykułW Alei Bielany otworzono BEZPŁATNY park linowy dla dzieci i dorosłych!