Weekend z rodziną – 3 ciekawe atrakcje dla dzieci w okolicy Wrocławia

0

Weekend tuż za rogiem, a Ty wciąż nie masz pomysłu na rodzinny wyjazd? To nie problem! Przygotowaliśmy dla Ciebie trzy propozycje niezwykłych atrakcji dla całej rodziny, które dostarczą rozrywki na cały dzień!

Zarówno w samym sercu Wrocławia, jak i w jego pobliżu możemy odnaleźć wiele wspaniałych atrakcji dla całej rodziny. Ich lista nieustannie się wydłuża o nowe, interesujące pozycje. Jak zatem znaleźć te najciekawsze?

W odpowiedzi na to pytanie, przygotowaliśmy 3 atrakcje dla dzieci w okolicy ok. 100 km od Wrocławia, dzięki którym nadchodzący weekend na długo utkwi w naszej pamięci.

3. Być jak John Wayne 

Wielbicieli westernów, pragnących poczuć klimat Dzikiego Zachodu i odnaleźć drogę do El Dorado, serdecznie zapraszamy do Karpacza. Mieszczące się tam Miasteczko Western City, to niesamowity park rozrywki, dzięki któremu możemy cofnąć się w czasie i stanąć oko w oko z dzikim światem szeryfów, kowbojów i poszukiwaczy złota. To doskonałe miejsce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Na odwiedzających czeka cała gama niezwykłych atrakcji: m.in. strzelanie z indiańskiego łuku i westernowych koltów, rzuty nożem i włócznią do celu, wspinaczka na Pal Męczarni, mechaniczny byk, płukanie złota starą traperską metodą, czy rzucanie lassem. Rozrywki nie brakuje tu przede wszystkim dla najmłodszych. Konna przejażdżka pod okiem czujnych kowbojów, przejażdżka kolejką, wspaniały plac zabaw, mini zoo, czy Akademia Szeryfa – to zaledwie namiastka tego, co spotkamy w miasteczku.

Ponadto, w Western City działa Centrum Szkolenia Jazdy Konnej w Stylu Western, gdzie odbywają się kursy na różnych stopniach trudności. Na gości czekają również liczne indiańskie akcenty, tj. pokazy tańca indiańskiego, ręcznie wykonane indiańskie stroje i pióropusze, wioska indiańska, czy możliwość przepłynięcia się łodziami canoe. Każdego dnia o wyznaczonej godzinie możemy także stać się świadkami napadu na bank i widowiskowej strzelaniny.

Miasteczko znajduje się w Ściegnach obok Karpacza. Czynne jest od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10:00 do 16:30. Od piątku do niedzieli goście mogą zawitać do miasteczka w godzinach od 10:00 do 18:00.

Cennik i więcej informacji dostępne na stronie www.western.com.pl

Miasteczko Western City w Karpaczu
fot. western.com.pl
Poprzedni artykuł5 miejsc w Górach Sowich, które musisz odwiedzić latem!
Następny artykułW Alei Bielany otworzono BEZPŁATNY park linowy dla dzieci i dorosłych!