Weekend we Wrocławiu: 7 najciekawszych wydarzeń [1-3.07.22]

0

Pogoda zachęca wrocławian do korzystania z miejskich kąpielisk, jezior w okolicach miasta czy do siedzenia nad Odrą. Na weekend we Wrocławiu zawsze czekają na Was ciekawe wydarzenia. Ten krótki czas wolnego od pracy, warto urozmaicić. Zwłaszcza, że rozpoczęły się wakacje.

Jakie wydarzenia czekają na wrocławian podczas najbliższego weekendu [1-3.07.22]? Przygotowaliśmy 7 najciekawszych wydarzeń, z jakich możecie skorzystać, aby dobrze się bawić na weekend we Wrocławiu. Udanego odpoczynku!

Festiwal PasiBrzucha

To wydarzenie kojarzy z pewnością wielu z Was. Podczas II edycji Festiwalu Pasibrzucha będzie wiele ciekawych atrakcji. Główną z nich jest strefa streetfoodu, z wieloma food truckami.

Co jeszcze ciekawego będzie na Festiwalu? Atrakcjami są: strefy, gdzie napijesz się dobrego, craftowego piwa; Craft Zone (najlepsi rzemieślnicy rozstawią się ze swoimi produktami handmade); strefa One More Game (planszówki, karcianki czy gry imprezowe); Kids Zone (Survival Race Kids, dmuchańce, wyścigi i konkursy z nagrodami).

Odbędą się także koncerty. Stand Up też się pojawi i umili Wam ten czas.

Wstęp bezpłatny!

Czas: 1-3.07.22, harmonogram wraz z godzinami rozpoczęcia Festiwalu: tutaj.

Lokalizacja: ul. Zwycięska 2, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice

Dzień Psa

Piknik jest radosną akcją, której celem jest celebrowanie przyjaźni psio-ludzkiej. Podczas wydarzenia będzie można poznać podopiecznych schroniska, porozmawiać z pracownikami i zastanowić się nad adopcją czworonoga.

Inne atrakcje podczas weekendowego pikniku to: kiermasz charytatywny dla zwierzaków ze schroniska, mini koncert Wojtka Kiełbasy, konkursy dla opiekunów ze zwierzakami, darmowe porady behawiorysty. 

Czas: 02.07.22 (sobota), od godziny 11:00-15:00

Lokalizacja: ul. Ślazowa 2

Idealna atrakcja na weekend

W Alei Bielany najmłodsi oraz ich rodzice mogą przeżyć ekstremalną przygodę. Dla szczególnie aktywnych ludzi jest przygotowany park linowy, liczący aż 46 metrów.

Trasa ma wiele przeszkód do pokonania: most tybetański, ściankę wspinaczkową, tunel z siatki i wiele więcej.

Z głównej trasy mogą skorzystać: dorośli oraz dzieci od 7 roku życia, o wzroście powyżej 130 cm. Dla dzieci od 3 roku życia przewidziana jest alternatywna trasa, o niższej wysokości.

Wstęp bezpłatny!

Czas: od poniedziałku do soboty, w godzinach 13:00-20:00 (do 30 lipca)

Lokalizacja: Aleja Bielany, wejście środkowe

Odrobina magii na weekend

Centrum Kultury Agora zaprasza Wakacje z Dobromirem, czyli rodzinne pikniki majsterkowicza. 2 lipca – w sobotę (oraz 9 lipca) odbędą się bezpłatne warsztaty, podczas których zbudowane zostaną domki dla owadów, mini modele samochodów, krosno (od godziny 11:00-14:00).

O godzinie 13:00 piknik zakończy Pan Ząbek pokazem magii i iluzji. W czasie pokazu dzieci poznają niezwykłego asystenta Alfreda, dowiedzą się jakie zwierzę mieszka w magicznym cylindrze. Każde dziecko otrzyma także drobny upominek.

Lokalizacja: 2 lipca – podwórko przy ul. Bezpiecznej i Jugosławiańskiej

9 lipca – podwórko między ul. Obornicką i Żmigrodzką

Carniloving

Jeżeli kochasz spędzać czas ze swoim czworonogiem, to to wydarzenie weekendowe jest dla Ciebie idealne!

2 lipca (sobota) na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu czeka na Was moc atrakcji: spotkanie z trenerami i behawiorystami ze szkoły Positive Dog – Centrum Szkolenia Psów, wykład dr wet. Pawła Kucharskiego, rozmowa i możliwość konsultacji z fizjoterapeutkami z Healthy Family fizjoterapia i dogfitness. Wydarzenie odwiedzi także ilustratorka Rynnrysuje. Ponadto czeka na Was wiele konkursów, w tym wybory miss i mistera Carnilove.

Będą rozstawione również food trucki dla psich opiekunów.

Wstęp wolny!

Sąsiedzkie wydarzenie, na którym nie może Was zabraknąć

W sobotę, od godziny 10:00 organizowane jest przez Radę Osiedla GajowiceŚniadanie Sąsiedzkie. Podczas śniadania radni odpowiedzą na Wasze pytania dotyczące funkcjonowania rady i osiedlowych spraw. Można przynieść ze sobą własne smakołyki.

W ten dzień Rada Osiedla Gajowice otwiera darmowy, osiedlowy klub planszówkowyGrajowice. 2 lipca o godzinie 11:00 (w sobotę) będziecie mogli pograć w nowiutkie gry, kupione specjalnie na potrzeby klubu dzięki projektowi realizowanemu w ramach Wrocławskiej Akademii Liderów Lokalnych.

Lokalizacja: siedziba rady osiedla, ul. Lwowska 43 (jak będzie ładna pogoda, to na podwórku z tyłu)

Weekend we Wrocławiu: wydarzenia
Fot. fb/Rada Osiedla Gajowice – Wrocław

Przyjdź na niezwykłą wystawę!

Już w piątek1 lipca rusza nowa wystawa czasowa Pasieka Dziadka Tolka. Opowiada ona o cudzie natury, jakim są pszczoły. Dowiecie się, jak funkcjonują te niezwykłe owady, poznacie reguły panujące w ulu. Zrozumiecie również, dlaczego pszczoły są tak ważne dla środowiska.

Pisaliśmy o tym więcej w: artykule. Zajrzyj i przekonaj się o niezwykłości tej wystawy i dlaczego warto na nią pójść.

W niedzielę – 3 lipca odbędą się warsztaty, podczas których animatorki i animatorzy podzielą się wiedzą o pszczołach, pokażą jak wygląda praca w pasiece i jak robi się miód.

Lokalizacja: Na Grobli 17, Hydropolis

Czytaj także: 3 najpiękniejsze lawendowe pola w okolicy Wrocławia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPodróż z Wrocławia do Czech. Jak i gdzie kupić kupić winiety drogowe?
Następny artykułNiebezpieczne przejazdy kolejowe przy ul. Zwycięskiej i Buforowej? Kierowcy wjeżdżają na torowisko, a rogatki blokują im wyjazd