Weekend we Wrocławiu: 6 ciekawych wydarzeń [27-29.05.22]

0
Weekend we Wrocławiu: wydarzenia
Fot. Anna Kliszcz

Z doświadczenia wiemy, jak szybko mijają weekendy. Miasto nad Odrą obfituje w miejsca do leżakowania, restauracje i słynne obiekty jak: Pergola, Zoo, Rynek czy klimatyczny Ostrów Tumski. Na spacer polecamy wybrać się do Ogrodu Botanicznego, Ogrodu Japońskiego czy zobaczyć pokaz na Fontannie Multimedialnej. Co warto zrobić jeszcze na weekend?

Przygotowaliśmy zestawienie 6 ciekawych wydarzeń odbywających się już w ten weekend [27-29.05.22] we Wrocławiu.

Piknik na weekend – idealny czas dla rodziny

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza rodziny na wyjątkowy piknik w ramach Miesiąca Rodziny na Wyspie Słodowej.

Organizatorzy gwarantują świetną zabawę i miłą atmosferę! Odbędą się: animacje dla dzieci, w tym zajęcia sportowe, malowanie twarzy, gry i zabawy plenerowe; będą dmuchańce oraz występy muzyczne na scenie. Dla dzieci przygotowane są również pokazy pierwszej pomocy i warsztaty kulinarne. Każdy będzie mógł sobie wykonać bezpłatne badania wzroku.

Czas: 28.05.22 (sobota) od godziny 12:00 do 18:00

Dzień Chiński

Instytut Konfucjusza oraz Ogród Botaniczny organizują w sobotę Dzień Chiński. To okazja, aby poznać niezwykłą kulturę Chin.

O godzinie 10:00 odbędą się zajęcia Tai-Chi. Podczas godzinnego treningu wykonacie serię rozciągnięć, naciągania i rozluźnienia. Uczestnicy będą poznawać podstawowe ruchy oraz postawy ciała. Zostaną także zaprezentowane proste ćwiczenia oddechowe tzw. Qi Gong, które są częścią kompletnego tradycyjnego treningu.

Na godzinę 11:30 przygotowano pokaz kulinarny oraz degustację chińskich dań. Po posiłku warto wysłuchać ciekawego wykładu o ziołolecznictwie, a następnie przejść się po Ogrodzie Botanicznym w poszukiwaniu roślin z Chin. Dopełnieniem wszystkiego będzie ceremonia parzenia herbaty oraz nauka kaligrafii.

Wydarzenie jest bezpłatne, płaci się tylko za wstęp do Ogrodu Botanicznego!

Czas: 28.05.22 (sobota) od godziny 10:00

Muzeum Miejskie serdecznie zaprasza

Na warsztaty rodzinne. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka odbędą się mini warsztaty tkackie dla dzieci pochodzenia polskiego oraz ukraińskiego.

Zobaczycie rekonstrukcję dawnego warsztatu tkackiego, dowiecie się jak on działał i z czego tkano materiały. Na warsztatach stworzycie własną mini tkaninę. Do udziału w weekendowym wydarzeniu organizatorzy zapraszają dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Koszt: 5 zł (bez zapisów)

Czas: 28.05.22 oraz 04.06.22 od godziny 12:00. Czas trwania: do 90 minut.

Lokalizacja: Muzeum Archeologiczne (Arsenał Miejski) ul. Cieszyńskiego 9

Odwiedź Galerię Sztuki na Miejscu

Graficzny Kiermasz – jego pierwsza edycja odbędzie się już w ten weekend. Organizowany jest on przez Koło Naukowe Katedry Grafiki Artystycznej.

To świetna okazja, aby kupić niepowtarzalne grafiki stworzone przez studentów i dydaktyków wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Kiermasz odbywa się w ciągu dwóch weekendów, w ten najbliższy od godziny 10:00 do 19:00

Lokalizacja: Galeria Sztuki na Miejscu, ul. Łaciarska 4

Wybierz się na plażę na samym Rynku

Jarmark Świętojański trwa w najlepsze! Na stoiskach odnajdziecie: dekoracje, ozdoby, porcelanę, biżuterię, ręcznie robione zabawki dla dzieci, wyroby regionalne (sery, powidła, wędlinę), pamiątki, wyroby ze szkła. A nawet więcej!

Nie brakuje także słodkości i oczywiście plaży! Możecie rozłożyć się na hamaku i korzystać z pogody.

Weekend we Wrocławiu, wydarzenia
fot. Jarmark Świętojański

Rodzinny czas w Muzeum Iluzji

Iluzje, magiczna atmosfera i niezwykłe przeżycie – to na Was czeka w tym miejscu. Część wystawowa muzeum zajmuje 400 m2 powierzchni, na której iluzja spotyka się ze sztuką i wynalazkami naukowymi.

Czeka na Was świetna zabawa! Zadania interaktywne urozmaicają zwiedzanie. Możecie pobawić się światłem, tworzyć wyjątkowe cienie, znaleźć się w świecie do góry nogami.

Lokalizacja: Staromłyńska 4, Wyspa Piasek

Godziny otwarcia: pon-pt 10:00-19:00, sb-nd 10:00-20:00

Bilety: tutaj

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ada Gada (@ada_gadaa)

Czytaj także: Koncerty we Wrocławiu – najciekawsze wydarzenia muzyczne w czerwcu!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPomoc drogowa – niezawodność i bezpieczeństwo na drodze
Następny artykułRadni Miejscy głosowali dziś w sprawie wotum zaufania dla Jacka Sutryka. Zaważył jeden głos!