Pomoc drogowa – niezawodność i bezpieczeństwo na drodze

0

Często zdarza się, że jadąc samochodem mijamy auta stojące na poboczach, niejednokrotnie sami będziemy mieć do czynienia z nieprzewidywalnymi usterkami w naszym pojeździe. Taka sytuacja może popsuć nam nasze plany czy dobry humor na cały dzień. Gdyby tylko udało się szybko i profesjonalnie uporać się z takim wyzwaniem?

Pamiętajmy, że w razie jakiejkolwiek awarii możemy liczyć na fachową pomoc od doświadczonej pomocy drogowej – Hol-Max, działającej od lat na terenie Wrocławia i jego okolic.

Wybieraj zawsze fachową pomoc.

Czym zajmuje się pomoc drogowa? Kiedy wzywać?

Niejednokrotnie spotkaliśmy się na ulicy z charakterystyczną żółtą lawetą. To właśnie najpopularniejszy pojazd pomocy drogowej. Codziennie przyjeżdża chętnie z pomocą dla niejednej osoby, czy to do nieodpalającego samochodu w garażu podziemnym, czy to do wymienienia opony na drodze, a nawet do złego nalania paliwa.

Wiele osób niestety nadal preferuje znane nam wszystkim ciągniecie na lince. Jednak najbezpieczniejszym rozwiązaniem przy jakiejkolwiek awarii będzie zadzwonienie po specjalistów. Nie warto przepłacać nerwami i własnym czasem nad problemem z pojazdem, najlepiej od razu wykonać telefon do pomocy drogowej.

Fachowcy z tej branży mieli do czynienia już z każdym możliwym przypadkiem:

 • stłuczki,
 • awaryjne otwieranie auta z powodu zgubienia, zepsucia kluczyków lub zatrzaśnięcia ich w środku pojazdu,
 • brak paliwa na trasie,
 • źle nalane paliwo,
 • rozładowany akumulator – nie raz związane to jest z koniecznością wyciągania pojazdu z garażu podziemnego.

Pomoc drogowa upora się z każdym problemem.

Czym wyróżnia się dobra pomoc drogowa?

Prowadzenie pomocy drogowej to jedna z trudniejszych i bardziej wymagających prac. Powierzając firmie swój samochód oczekujemy, że usługa odbędziecie się na jak najwyższym poziomie, a nasze auto będzie oddane w dobre ręce.

 • Bezpieczeństwo i profesjonalizm – to przede wszystkim powinno cechować dobrą pomoc drogową. Posiadanie szeregu licencji upoważniających do przewozu, transportu różnego rodzaju pojazdów to podstawa w tej branży.
 • Dbałość o szczegóły – jest to praca na ciężkim sprzęcie, dlatego tak ważny jest każdy detal, aby wszystko odbyło się bez żadnych dodatkowych problemów.
 • Całodobowość – 24h, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Nie zapominajmy też o weekendach, dniach wolnych od pracy i świętach. Awaria w samochodzie może się przytrafić w każdej chwili, nie tylko od poniedziałku do piątku.
 • Wysokiej jakości sprzęt – wspominaliśmy już o bezpieczeństwie, to czym jest nam dane pracować świadczy o nas. Im lepsze lawety, kable, liny, podnośniki czy wózki tym wyższej jakości oferowana usługa.
 • Możliwość wypożyczenia auta lub udostępnienia samochodu zastępczego – każdy kto ma ważne plany przed sobą na pewno chętnie skorzysta z takiej możliwości, jest to z pewnością duże ułatwienie.
 • Współpraca z serwisami i warsztatami naprawczymi – jeżeli *odpukać* zdarzy nam się sytuacja kiedy będzie trzeba holować nasz pojazd warto jest oddać go w zaufane miejsce. Jeżeli pomoc drogowa oferuje usługę w zaprzyjaźnionym warsztacie, warto z niej skorzystać.
 • DOŚWIADCZENIE – tego nie można kupić, to trzeba sobie wypracować. Pomoc drogowa, która na rynku jest już parę lat, widziała nie jedno. Nie dziwne więc, że chętniej jest wybierana wśród innych ogłaszających się firm.
 • Punktualność, rzetelność i uczciwość – nie można zapomnieć o tak ważnym aspekcie. Każdy klient musi mieć pewność, że pomoc drogowa, którą zleci będzie odznaczać się wszystkimi takimi cechami.

Rady dla każdego kierowcy.

Każdy posiadacz prawa jazdy wie, że nie można przewidzieć każdej sytuacji, która może się przydarzyć na drodze. Nie każdy jednak jest na to odpowiednio przygotowany. Nie wszyscy z nas posiadają w samochodzie kable do awaryjnego odpalania, lewarek do podnoszenia czy nawet koło zapasowe na zmianę, w razie złapania przysłowiowej ,,gumy” na ulicy.

Rzeczy, o których warto pamiętać zanim zdecydujemy się wyjechać na ulice:

 • Regularne przeglądy pojazdów – najlepiej min. raz w roku. Bezpieczny samochód to bezpieczna podróż.
 • Ubezpieczenie OC i AC – pomimo, że to drugie nie należy do obowiązkowego, warto mieć pewność, że w razie wypadku możemy liczyć na pomoc od ubezpieczyciela.
 • Zawsze mieć zapas w baku – nikt nie potrzebuje dodatkowego stresu związanego z ewentualnym brakiem paliwa, dlatego pamiętajmy, aby przed wyruszeniem skontrolować jego poziom.
 • Zapasowa opona – pomimo, że nie należy to do obowiązkowego wyposażenia samochodu, warto być w jej posiadaniu w razie pechowej drogi.
 • Odpowiedni rodzaj opon w zależności od sezonu – zasada jest prosta, podczas okresu zimowego – opony zimowe, a ciepłego – letnie.
 • A CO W RAZIE SYTUACJI AWARYJNEJ?
 • Nie panikować, łatwo powiedzieć pewnie. Jednak tylko spokój i trzeźwe myślenie pomoże nam uporać się z problemem.
 • Pamiętać o włączeniu świateł awaryjnych.
 • Jeżeli nasz pojazd może powodować zagrożenie na drodze jesteśmy w obowiązku położyć trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości od miejsca zdarzenia.
 • Dzwonić do pomocy drogowej lub swojego ubezpieczyciela.

Nie zapominajmy o tym, aby ostrzec osoby jadące w naszą stronę trójkątem ostrzegawczym.

Wybierajmy z głową pomoc drogową

Jasno wynika, że usterek na pojazdach może być nieskończenie wiele. Od zatrzaśniętych kluczyków, przez rozładowany akumulator aż nawet do zgnieceń i rozbić. Dlatego warto przy jakimkolwiek problemie nie ryzykować na własną rękę tylko zadzwonić do specjalistów. Pomocą drogową, która od lat pomaga ludziom z problemami przy samochodach, ciężarówkach, motocyklach i innych pojazdach jest Hol- Max, oferujący nam całą paletę ofert z tej branży. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nimi, a każdemu kierowcy na drodze życzymy bezpiecznej jazdy.

 

P.H.U. HOL – MAX
ul. Przyjaźni 4e/7
53-030 Wrocław

tel: +48 889 333 111
https://hol-max.pl/kontakt/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZobacz, jakie meble fryzjerskie muszą być w Twoim salonie!
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 6 ciekawych wydarzeń [27-29.05.22]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.