We Wrocławiu już niedługo rusza Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej

0
fot. Strop Studio Fotograficzne

W powietrzu unoszą się piłki i maczugi, z masztów spoglądają akrobaci, iluzjoniści sprawdzają naszą spostrzegawczość, a z każdego zakątka słychać autorskie piosenki. Ktoś jeździ na monocyklu, ktoś inny woli przemieszczać się w kole Cyra, balansować na wolnej drabinie lub rolla bolla. 

Jedni przechodzą przez ulicę tanecznym krokiem, inni wolą chodzić na rękach, a tuż obok ktoś robi salta w powietrzu, wybijając się z rąk partnera. To nie opis sceny z filmu fantasy. Tak wygląda Festiwal BuskerBus!

Kiedy odbędzie się wydarzenie?

Do świata wykreowanego przez buskerów, czyli tych akrobatów, muzyków, aktorów i innych śmiało łączących najróżniejsze techniki i dziedziny, dla których to scena jest ulicą, będzie można się przenieść na wrocławskim Rynku w dniach 21-22.08.2021.

Co roku od 25 lat na Festiwalu BuskerBus spotykają się artyści z całego świata. W kilku polskich miastach pragną zaprezentować swoje umiejętności cyrkowe, taneczne, muzyczne, iluzjonistyczne, czy aktorskie. Do opowiadania historii wykorzystują rekwizyty i możliwości własnego ciała.

Magia Festiwalu

Nie potrzebujesz paszportu, by poczuć się jak w podróży dookoła świata i poznać artystów z kilkunastu krajów. Chociaż na co dzień dzielą ich tysiące kilometrów, łączą ich wspólne cele: zdobyć uwagę przechodniów, dostarczyć wrażeń artystycznych i rozrywki, bawić, wzruszać i zachwycać. To buskerzy sprawiają, że nieznajomi wymieniają uśmiechy, a ich oklaski słychać już z oddali.

BuskerBus to nie festiwal, na który wpada się na chwilę. Jest czas na rozmowy, wymianę doświadczeń, wspólne żonglowanie i nawiązanie kontaktów. Spontaniczne pomysły zaprezentują w klubie festiwalowym, gdzie wieczorem przenosi się akcja. Scena otwarta jest dla wszystkich. Można obejrzeć alternatywny program zaproszonych artystów lub samemu zawładnąć sceną.

Program Festiwalu

Trasa Festiwalu BuskerBus 2021:

Wrocław 21-22.08

Zielona Góra 24-25.08

Krotoszyn 27-29.08

Miejsce:

  • Pokazy uliczne: Rynek, Wrocław (godz. 12-22),
  • Klub Festiwalowy: Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, Wrocław (od godz. 22)

Opisy spektakli dostępne są na stronie www.buskerbus.com. W głównym programie znalazły się tylko propozycje, które nie były jeszcze prezentowane na Festiwalu BuskerBus.

Wydarzenie Festiwal BuskerBus we Wrocławiu dotowane jest ze środków Gminy Wrocław www.wroclaw.pl.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: portal www.kochamwroclaw.pl, koncentrator kultury Co Jest Grane i największy w Polsce wortal teatralny e-teatr.pl.

Wstęp

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale jeśli podoba Ci się pokaz, zgodnie z tradycją teatrów ulicznych, wrzuć artystom coś do kapelusza.

mat. prasowy Stowarzyszenie Promocji Artystów Ulicznych „Dundun”

W zeszłym roku również pisaliśmy o wydarzeniu BuskerBus Festival.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułVertigo Summer Jazz Festiwal na dachu Wroclavii
Następny artykułNietypowa rzeźba na wrocławskim osiedlu. Musisz to zobaczyć!