Vertigo Summer Jazz Festiwal na dachu Wroclavii

0
DCIM101MEDIADJI_0264.JPG

Już 28 lipca na zielonym tarasie Wroclavii zagra Mateusz Pospieszalski wraz z zespołem. Koncert odbędzie się ramach trwającego właśnie we Wrocławiu corocznego Vertigo Summer Jazz Festival. Uczestnicy mogą spodziewać się jazzu najwyższej próby, w połączeniu z relaksem wśród zieleni. Jeszcze do 16 lipca można wygrać wejściówki na wydarzenie.

Mateusz Pospieszalski Quintet to jeden z najgorętszych punktów tegorocznego programu festiwalowego, dobrze znany jazzowym smakoszom. Koncert formacji rozpocznie się w środowy wieczór o godz. 20.00, 28 lipca. Odbędzie się na poziomie +2 Wroclavii, w kameralnej przestrzeni, która łączy zieleń ze spektakularną architekturę.

Muzyka kwintetu to duża doza nieprzewidywalności, wirtuozerskie solówki i sceniczna energia lidera. Ostatnia płyta formacji („Tralala”, 2017) łączy doświadczenia z pogranicza alternatywnego jazzu, rocka i folku.

Mateusz Pospieszalski Quintet

Zespół zagra w składzie: Mateusz Pospieszalski – saksofon altowy, saksofon barytonowy, wokal, Maksymilian Mucha – kontrabas, wokal, Barbara Pospieszalska – wokal, Marek Pospieszalski – saksofon tenorowy, klarnety, flet i wokal oraz Michał Bryndal – perkusja. Mateusz Pospieszalski, twórca i lider formacji to prawdziwa osobowość sceniczna i wulkan energii; kompozytor, aranżer, producent, wokalista i przede wszystkim – multiinstrumentalista. Gra na saksofonach, fletach, instrumentach klawiszowych i perkusyjnych, klarnecie basowym i akordeonie.

Producent Przeglądu Piosenki Artystycznej

Mateusz Pospieszalski muzykiem wszechstronnym, znanym z formacji jazzowych, ale też rockowych, czy jako kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Należy m.in. do legendarnego zespołu VOO VOO, przyczynił się też do sukcesu Zakopower (komponując m.in. przebój „Boso”). Z Wrocławiem związany przez Przegląd Piosenki Aktorskiej – pięciokrotnie był producentem muzycznym i aranżerem Koncertów Galowych, a utwory w jego aranżacjach wykonywali m.in.: Dee Dee Bridgewater, Nick Cave, Tadeusz Nalepa, Maria i Jan Peszek, Kinga Preis.

Vertigo Summer Jazz Festival

Wroclavia po raz trzeci w czasie wakacji organizuje na swym letnim tarasie wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, tworząc unikalną, zieloną strefę miejskiego relaksu. Miejsce, w którym na co dzień można odpocząć od gwaru ulicy, dzięki aranżacji przestrzeni, muzyce i światłom zmieni się w klimatyczną, chilloutową przestrzeń. W 2019 r. w ramach Wroclavia Summer Festival mieszkańcy mogli tu uczestniczyć w całym cyklu imprez: spektaklach teatralnych, koncertach i stand-upach. Od dwóch lat centrum współpracuje z Vertigo Summer Jazz Festival. W ramach tego festiwalu w poprzednich latach we Wroclavii wystąpiły już formacje Jazzpospolita i EABS. A jeszcze w tym roku, w sierpniu odbędzie się tu koncert duetu Sebastian Riedel & Bartek Miarka będący częścią Vertigo Summer Blues Festival.

Wejściówki na Vertigo Summer Jazz Festival

Wejściówki na Mateusz Pospieszalski Quintet w cenie 90 zł dostępne są na stronie festiwalu. Można je też wygrać, biorąc udział w konkursie na profilach Facebook i Instagram Wroclavii. Konkurs trwa do 16 lipca do godz. 10.00. Szczegóły dostępne są na stronie oraz Facebook’u Wroclavii.

Centrum podjęło wszelkie działania, aby zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo. W wydarzeniu weźmie udział ok. 150 osób, po uprzednim zaaranżowaniu przestrzeni koncertowej tak, by zachować bezpieczne odległości.

mat. prasowy Wroclavia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBrodka zagra we Wrocławiu! Jedyny koncert artystki w naszej okolicy
Następny artykułWe Wrocławiu już niedługo rusza Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej