We Wrocławiu ruszył dziś wielki festiwal sztuki ulicznej! [BuskerBus 2020]

0
a

Tłumy, taniec, oryginalna muzyka, ogień, śmiech, monocykle i hula-hopy… Powraca BuskerBus! W dniach 1-2 września 2020 Wrocław zmieni się w mekkę muzyki, cyrku, teatru, komedii i szeroko pojętych niespodzianek.

Co będą mieli okazję zobaczyć uczestnicy XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej BuskerBus? Między innymi Mikę Paprikę z Portugalii – szalonego dżentelmena żonglującego miotłą, butelkami, cygarem, piłeczkami ping-pongowymi… Wpadnie też Janna Wohlfarth z Niemiec, mistrzyni świata w jeździe na monocyklu, która pokaże, co znaczy jeździć na jednym kole całe życie i Collettivo Clown z Włoch, który woli poruszać się na szczudłach. Z wysokości, a dokładniej z chińskiego masztu, spoglądać na widzów będzie też mieszkający we Francji Hiszpan Miguel Rubio. To tylko niektórzy z długiej listy międzynarodowych wykonawców. Opisy ich spektakli znaleźć można na stronie www.buskerbus.com

Nie zabraknie też reprezentantów różnych dziedzin polskiej sceny ulicznej. Wystąpią Mariusz Goli, gitarowy hit internetu, AryMan, jeden z najzdolniejszych technicznie polskich iluzjonistów i Krzysztof Czarski, który komunikuje się z publicznością za pomocą trzech plastikowych kijków.

W każdej chwili odbywać się będzie  kilka wydarzeń, spacerując więc po rynku swojego miasta, będziesz mijać cyrkowe szaleństwo, klaunów, muzyków, tancerzy, akrobatów walczących o twoją uwagę. Zależy im, żebyś został właśnie na ich występie – wielu z nich pracowało nad nim całe życie.

Będzie się działo, ale program to jedno, a rzeczywistość drugie. W końcu istotą sztuki ulicznej jest improwizacja, udział widzów, niepowtarzalność każdego występu. Z tych właśnie powodów dyrektor artystyczny Małgorzata Węglarz nie chciała anulować wydarzenia lub przenosić go online. Chociaż pokazy przez internet mogą dostarczyć rozrywki, nie są alternatywą dla tych ulicznych, podczas których istotny jest kontakt z publicznością i wspólne przeżywanie sztuki.  Jak sam zobaczysz, spontaniczność to na Festiwalu BuskerBus słowo klucz.

Tym bardziej, jeśli odwiedzisz „Kabaret BuskerBus”. To wieczorne występy w festiwalowym klubie Stary Klasztor, gdzie zobaczyć można najlepsze, najdziwniejsze, i najświeższe triki zaproszonych performerów – często z udziałem lokalnych artystów czy niespodziewanych gości. Po części głównej scena jest otwarta dla wszystkich, którzy chcą wystąpić; masz szansę nie tylko poznać „alternatywny program” gwiazd festiwalu, ale także porozmawiać z nimi osobiście, czy samemu na chwilę zawładnąć sceną.

Na BuskerBusie artyści tworzą nowe kolaboracje, mieszkańcy i turyści poznają najciekawsze elementy kultury innych kontynentów, a w ciepłe, letnie wieczory w festiwalowym klubie to wszystko miesza się ze sobą w coś absolutnie niepowtarzalnego. Coś, czego trzeba doświadczyć samemu.  Dlatego BuskerBus nadciąga już po raz 24 – nawet w tym roku nie udało się go zatrzymać!

A i nie zapomnij trzech rzeczy – owacji, uśmiechu, i czegoś do wrzucenia do kapelusza. W końcu przyjechali tylko dla Ciebie!

Festiwal BuskerBus we Wrocławiu organizowany jest przez Stowarzyszenie Promocji Artystów Ulicznych „Dundun” i współfinansowany ze środków Gminy Wrocław www.wroclaw.pl.

Trasa Festiwalu BuskerBus 2020:

Zielona Góra (25-26 sierpnia 2020)

Krotoszyn (28-30 sierpnia)

Wrocław (1-2 września)

BuskerBus 2020 we Wrocławiu – informacja prasowa

Wydarzenie: XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus

Termin: 1-2 września 2020

Miejsce:

Pokazy uliczne: Rynek, Wrocław (godz.13-22),

Klub Festiwalowy: Stary Klasztor, ul.Purkyniego 1, Wrocław (od godz. 22)

Organizator:

Stowarzyszenie Promocji Artystów Ulicznych „Dundun”

Wstęp wolny

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: portal KochamWrocław.pl, koncentrator kultury Co Jest Grane i największy w Polsce wortal teatralny e-teatr.pl.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKino vs. rasizm. Filmy przeciw dyskryminacji
Następny artykułCztery nowe krasnale we Wrocławiu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.