We Wrocławiu na godzinę zgasną światła

0
a

Dziś 30 marca o godz. 20.30 we Wrocławiu zgasną światła.

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy 188 państw świata, a ponad 13 tys. instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych. W samej Polsce w akcji wzięło udział prawie 80 miast. Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF, odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. W tym roku akcja ma na celu edukować, jak każdy z nas, codziennie, w niewielkim stopniu zmieniając nawyki może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę. Do Godziny dla Ziemi przyłącza się też Wrocławwyłączając iluminację Ratusza, budynku urzędu na placu Nowy Targ, Ossolineum, Gmachu Głównego Uniwersytetu i Mostu Uniwersyteckiego, a także Wrocławskiego Stadionu (spółka Wrocław 2012) i Wieży Ciśnień (MPWiK).

Zachęcamy do przyłączenia się do symbolicznej akcji, która ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na zagadnienia związane z szeroko rozumianą ochroną środowiska. Pamiętajmy, żeby nie tylko wyłączyć światła w sobotę, ale by codziennie dbać o środowisko – ziemię, rośliny, wodę, powietrze i zwierzęta, segregować odpady, nie śmiecić, oszczędzać prąd i wodę.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułVantage Development buduje historię Wrocławia [KAPSUŁA CZASU POD PORT POPOWICE]
Następny artykułWrocław Koncerty Kwiecień – co jest grane?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.