Vantage Development buduje historię Wrocławia [KAPSUŁA CZASU POD PORT POPOWICE]

0

W czwartek 28.03.2019 odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję Port Popowice. W fundamencie budynku B została umieszczona kapsuła czasu z symbolicznymi przedmiotami, nawiązującymi do współczesnego Wrocławia. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele inwestorów: Vantage Development i Rank Progress, Urzędu Miasta, partnerzy biznesowi spółek oraz członkowie lokalnej społeczności Popowic.

Symboliczna inauguracja inwestycji Port Popowice

Port Popowice ze swoją ponad 100-letnią historią od początku stanowił ważną inspirację dla architektów oraz projektantów, pracujących nad koncepcją inwestycji. Jego powstanie datuje się na koniec XIX wieku, natomiast infrastruktura portowa była systematycznie rozbudowywana przez kolejne dziesięciolecia. Na jego terenie działała m.in. Fabryka Domów, która przyczyniła się do powstania osiedla Popowice. Port zamknięto pod koniec lat 80., a pamięć o nim powoli ulegała zatarciu, aż do ubiegłego roku.

Wiadomość dla przyszłych pokoleń

Inwestycja Port Popowice to nowe otwarcie, kolejny rozdział w historii tego wyjątkowego miejsca. Symboliczna inauguracja projektu jest jednocześnie próbą zachowania kontynuacji pomiędzy przeszłością i przyszłością portu. Poza aktem erekcyjnym w fundamencie budynku umieszczono także kapsułę czasu z przedmiotami, symbolizującymi współczesny Wrocław oraz projekt Port Popowice. Są to m.in. aktualne wydania lokalnej prasy, banknoty i monety, smartfon, mapa inwestycji wraz wizualizacjami, listy wrocławian, pendrive z nagraniem głosów mieszkańców Popowic czy studium zagospodarowania przestrzennego miasta. Wydarzenie uświetnił swoją obecnością Wiceprezydent Miasta Wrocławia Pan Jakub Mazur oraz Jego Ekscelencja Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny.

Dzisiejsze wydarzenie to ważna uroczystość dla Wrocławia oraz mieszkańców Popowic. Dołożyliśmy starań, aby w kapsule czasu znalazły się przedmioty, które dla przyszłych pokoleń będą niosły wartościową informację na temat naszych czasów. Data otwarcia kapsuły została wyznaczona na rok 2219. Nie mamy pewności, co przyniesie nam najbliższe 200 lat, jesteśmy jednak przekonani, że dziś staliśmy częścią historii Portu Popowice. Mamy nadzieję, że w przyszłe pokolenia będą o tym pamiętać – mówi Edward Laufer, Prezes Zarządu Vantage Development.

Niecodzienne miejsce do życia

Już w 4. kwartale tego roku pierwsi mieszkańcy Portu Popowice otrzymają klucze do swoich mieszkań. Budynek A sukcesywnie pnie się w górę i jest doskonale widoczny od strony ul. Popowickiej. Za projekt architektoniczny aktualnie realizowanego etapu odpowiedzialna jest wielokrotnie nagradzana Pracownia Projektowa Maćków.

W lutym do sprzedaży wprowadzono mieszkania w budynku B, których nieocenionym atutem będzie widok na Park Zachodni. W ofercie znajduje się obecnie ponad 200 lokali o zróżnicowanym metrażu (od 29 do 106 m2) z miejscem do rekreacji w postaci balkonu, tarasu i ogródku do wyboru. Parking podziemny, pomieszczenia na jednoślady, komórki lokatorskie oraz naziemne miejsca postojowe – takie udogodnienia czekają na przyszłych mieszkańców inwestycji.

W wizji projektantów Port Popowice ma być miejscem, gdzie historia łączy się z przyszłością. Elementy „portowości’ w nowoczesnym i wyrafinowanym wydaniu będą doskonale widoczne na każdym kroku: w elewacjach budynków, małej architekturze czy zastosowanych materiałach. Koncepcja inwestycji zakłada stworzenie przestrzeni kompletnej: funkcje mieszkaniowe w harmonijny sposób będą łączyć się z terenami rekreacyjnymi, usługami oraz powierzchniami biurowymi.

Unikalne położenie w sąsiedztwie rzeki, miejskich parków oraz głównych szlaków komunikacyjnych powoduje, że takiego projektu jak Port Popowice nie sposób przeoczyć na mapie Wrocławia.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPierwszy Park Śniadaniowy we Wrocławiu! [MIEJSCE, TERMINY, ATRAKCJE]
Następny artykułWe Wrocławiu na godzinę zgasną światła
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.