W Muzeum Pana Tadeusza działa niewielkie studyjne kino Popiół i Diament. Odbywają się w nim darmowe seanse! [REPERTUAR]

0
fot. fb/Muzeum Pana Tadeusza

Kiedy pierwszy raz usłyszano brzmienie filmowych dialogów? Czy to pierwszy aktorski duet, czy może ostatnia rola? W ponad stuletniej historii kina wciąż pojawiają się nowe tematy. Muzeum Pana Tadeusza na wrocławskim Rynku, zaprasza na seanse do małego studyjnego kina Popiół i Diament.

Od stycznia 2019 w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu działa autorskie kino Popiół i Diament: studyjna sala dla niemal pięćdziesięciu widzów, a w niej specjalnie opracowane cykle filmowe. Kino Popiół i Diament znajduje się w pięknej Kamienicy pod Złotym Słońcem (Rynek 6), w specjalnie wyremontowanej sali projekcyjnej na poziomie minus jeden.

fot. fb/Muzeum Pana Tadeusza

We wtorki odbywają się tu seanse z cyklu „Pierwszy i ostatni raz w kinie”.

W każdą środę możemy cofnąć się natomiast do początków jednego z najsilniej kształtujących popkulturę gatunków filmowych. Do dziś pobłażliwie traktowanego przez krytykę, mimo kultowego statusu i niezaprzeczalnych artystycznych wartości „Klasyki kina grozy”.

W czwartki wyświetlane są filmy z cyklu „Pisarz na ekranie”. Realizacje poświęcone będą zarówno prawdziwym autorom i autorkom, takim jak Colette, John Keats, Dorothy Parker i  William Szekspir, jak i pisarzom fikcyjnym.

W piątki można przenieść się na „Amerykańskie peryferie”, na których wydarzyć się mogą rzeczy najróżniejsze.

REPERTUAR na KWIECIEŃ:

20 kwietnia 2022 (środa), godzina 18.00
z cyklu Klasyka kina grozy

Amerykańska adaptacja powieści o najsłynniejszym literackim wampirze. Początek kariery jednej z największych gwiazd kina grozy, a tym samym początek popularności horrorów w Hollywood.


21 kwietnia 2022 (czwartek), godzina 18.00
z cyklu Pisarz na ekranie

Obraz nowojorskiej bohemy artystycznej lat 20. XX wieku. Jedną z barwniejszych postaci okresu była Dorothy Parker – pisarka, poetka, scenarzystka i publicystka magazynu „Vanity Fair”, która nade wszystko dała się poznać jako skandalistka stale skupiająca uwagę śmietanki towarzyskiej Manhattanu.


22 kwietnia 2022 (piątek), godzina 18.00
z cyklu Amerykańskie peryferie

Na Drew Baylora spada plaga nieszczęść: najpierw traci pracę, zrywa z nim dziewczyna, a do tego wszystkiego umiera jego ojciec. Mężczyzna jedzie na pogrzeb do małego rodzinnego miasteczka w stanie Kentucky i po drodze poznaje kogoś wyjątkowego.


26 kwietnia 2022 (wtorek), godzina 18.00
z cyklu Pierwszy i ostatni raz w kinie

Ojciec i córka po raz pierwszy na ekranie razem. Historia z humorem w oparciu o „Addie Pray” Joego Davida Browna.


27 kwietnia 2022 (środa), godzina 18.00
z cyklu Klasyka kina grozy

Brytyjska adaptacja historii o wampirze z Transylwanii, której sukces przyczynił się do przemiany legendarnego dziś studia w wytwórnię kina grozy.


28 kwietnia 2022 (czwartek), godzina 18.00
z cyklu Pisarz na ekranie

Historia burzliwej miłości Williama Szekspira, która okazuje się lekarstwem na impas twórczy i niesie prawdziwy przełom w pisarstwie mistrza.


29 kwietnia 2022 (piątek), godzina 18.00
z cyklu Amerykańskie peryferie

Freddie to kobieta, która marzy tylko o jednym – wyrwać się z małego miasteczka na końcu świata, gdzieś w Minnesocie. Na jej drodze pojawia się ktoś, kto może pomóc jej zrealizować to marzenie.

Wstęp  na seanse jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKolejny bezpłatny recital organowy w Bazylice św. Elżbiety
Następny artykułWrocławianie tworzą mobilne autonomiczne hotele. Latem ustawisz je nad morzem, a zimą w górach
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.