Już 17 lutego w Hali Stulecia zmierzy się ze sobą 13 drużyn rycerskich z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy, zmieniając ją w pole bitwy w ramach 4. Turnieju Polskiej Ligi Walk Rycerskich.

Turniej organizowany we Wrocławiu będzie już czwartymi rozgrywkami Polskiej Ligi Walk Rycerskich w sezonie 2017/2018. Do tej pory w zawodach prowadzi KS Rycerz, jednak do finału jeszcze wszystko może się zmienić.

17 lutego zmierzy się ze sobą ponad 100 zawodników. Turniej będzie można oglądać w Hali Stulecia od godziny 10 do 18. Wstęp wolny.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

PLWR czyli Polska Liga Walk Rycerskich to rozgrywki złożone z sześciu turniejów, których celem jest wyłonienie ligowego mistrza Polski w Sportowych Walkach Rycerskich. Punktacja jest zależna od ilości drużyn występujących w danym turnieju, a głównym powodem tego, iż liczba zespołów jest ruchoma wynika z tego, iż w zawodach często biorą udział  zawodnicy z Czech, Białorusi, Austrii i Rosji.

Polska w rozgrywkach postanowiła walczyć w konfederacji wschodniej, a zatem wybrali trudniejszych rywali.

– Jako że Polska leży w środkowej Europie pozwolono nam zadecydować, w której dywizji chcemy walczyć. Po szybkim głosowaniu telefonicznym, niemal jednogłośnie, kapitanowie klubów zadecydowali, że kluby z naszego kraju będą walczyły w dywizji Wschodnioeuropejskiej. Nie odbiera nam to prawa udziału w turniejach innych dywizji ale nie będziemy otrzymywać za nie punktów – relacjonuje Sławomir Smolarczyk, kapitan Rycerskiej Kadry Polski.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Sportowe walki rycerskie to sport nawiązujący do historii, a od 2009 zawodnicy walczą ze sobą w pełnym uzbrojeniu. Dozwolone są m.in. kopnięcia, uderzenia głowicą miecza, rantem tarczy. Walka trwa do momentu, w którym wszyscy uczestnicy przeciwnej drużyny nie zostaną pokonani. Współcześnie powstaje coraz więcej szkół, gdzie uczniowie uczą się techniki i siły, a rekonstrukcję historyczną stawiają na ostatnim miejscu. Walczy się do momentu położenia wszystkich zawodników drużyny przeciwnej na ziemi. Istnieje jednak zapis, w którym została zawarta zasada, iż broń i zbroja muszą mieć odzwierciedlenie historyczne.

Polska od lat należy do światowej czołówki. W tym roku Rycerska Kadra Polski wystartowała w mistrzostwach świata dwóch federacji. W Barcelonie zajęli trzecie miejsce na świecie.

Organizację turnieju można wesprzeć poprzez projekt PolakPotrafi: link

Mat. prasowe Polskie Stowarzyszenie Walk Rycerskich

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł5 pomysłów na babski wieczór we Wrocławiu
Następny artykuł„Zasłyszajki wrocławskie”- nowy projekt z udziałem Małgorzaty Kożuchowskiej!
Odkryj Wrocław na nowo