Startuje projekt KomPAS – dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

0

KomPAS jest nowopowstałym projektem dla wrocławian, który ma być wsparciem dla osób o specjalnych potrzebach. Kandydaci będą nie tylko rozwijać swoje kompetencje, ale także umiejętności pracy z urządzeniami elektronicznymi

Zajęcia z samoobrony, treningi radzenia sobie w trudnych sytuacjach, kursy dbania o wizerunek, obsługi komputerów i internetu to tylko niektóre z form wsparcia, z których skorzystają uczestnicy projektu KomPAS realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej po raz kolejny pozyskał środki z Unii Europejskiej. Tym razem pozyskaliśmy niemal 1,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego na realizację projektu KomPAS. To projekt wieloletni skierowany do wrocławian zagrożonych wykluczeniem społecznym – mówi Michał Szydłowski, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. – Adresatami tego projektu są przede wszystkim klienci naszego ośrodka, osoby często nieaktywne zawodowo i społecznie.
Często samotne i doświadczające różnych problemów, jak ubóstwo, bezrobocie, niepełnosprawności, bezradność w prowadzeniu gospodarstwa domowego czy przemoc w rodzinie – wyjaśnia Szydłowski.

Osoby te ze względu na niskie zarobki i niewielkie umiejętności życiowe mają ograniczony dostęp do niemal każdej dziedziny życia – kultury, opieki zdrowotnej, edukacji, sfery cyfrowej, prawnej itp. Wycofanie to pogłębia się z czasem, odbiera motywację i chęć do zmiany. Właśnie dla takich osób został stworzony KomPAS.

Formy pomocy, jakie organizatorzy oferują uczestnikom projektu:

  • Praca socjalna
  • Treningi rozwijające kompetencje osobiste
  • Treningi rozwijający e-kompetencje, czyli umiejętność korzystania z urządzeń elektronicznych i internetu
  • Treningi rozwijające kompetencje społeczne
  • Treningi rozwijające umiejętności życiowe
  • WenDo – trening przeciwdziałania przemocy (dla kobiet – ofiar przemocy)
  • Trening Samoakceptacji (dla kobiet – ofiar przemocy)
  • Grupa wsparcia dla ofiar przemocy
  • Poradnictwo indywidualne

Po więcej informacji dotyczących projektu zapraszamy na stronę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz stronę projektu.

mat. prasowy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułO Hallera! MPK Wrocław remontuje dwa rozjazdy na Powstańców Śląskich
Następny artykułNowe i większe Kolejkowo zaprasza do Sky Tower
Cześć, nazywam się Patryk i jestem studentem Uniwersytetu Wrocławskiego. W obrębie najbliższych memu sercu zainteresowań znajduje się sport, psychologia oraz szeroko pojęta technologia. Kocham być w centrum wydarzeń, rozmyślać i analizować. Nie wyobrażam sobie wolnego weekendu bez wyjścia na miasto, a wracanie o późnych porach do domu to dla mnie chleb powszedni.