O Hallera! MPK Wrocław remontuje dwa rozjazdy na Powstańców Śląskich

0
a

Kolejna duża inwestycja torowa już trwa. MPK rozpoczęło remont dwóch rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu alei Hallera i ulicy Powstańców Śląskich. Po zakończeniu prac zyskają nie tylko pasażerowie, ale także kierowcy i rowerzyści.

Przewoźnik wymieni dwa rozjazdy na skrzyżowaniu Hallera z Powstańców Śląskich – jeden od strony Arkad, drugi od strony Krzyków. Pojawią się też nowe szyny na łukach łączących te rozjazdy.

Nowe rozjazdy będą odwodnione, a zwrotnice ogrzewane i sterowane elektrycznie – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof BalawejderDzięki tej inwestycji, przejazd przez torowisko będzie bezpieczniejszy i bardziej komfortowy.

Inwestycja połączy interesy pasażerów MPK oraz innych uczestników ruchu

W ramach prac wymienimy także nawierzchnię wokół torów, po których jeżdżą samochody i rowery. Teraz będzie ona solidna i równa, tak więc nikt nie powinien martwić się o utratę koła – dodaje Balawejder.

Skrzyżowanie alei Hallera z ulicą Powstańców Śląskich jest bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym. Aby nie sparaliżować tam ruchu, MPK zamontowało w weekend rozjazdy tymczasowe, po których wagony przemieszczają się pomimo prowadzonych prac. Tramwaje jeżdżą, omijając remontowane odcinki. Ruch jest więc prowadzony wahadłowo, choć pasażerowie nie unikną objazdów.

Prace planowo mają zakończyć się do końca sierpnia tego roku. Wymiana rozjazdów i łuków na skrzyżowaniu wyniesie 2 200 488,63 zł brutto.

KURSOWANIE KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ od 24.05.2021 r.

Z uwagi na ograniczoną przepustowość przejazdu na odcinku pojedynczego toru w obrębie skrzyżowania ulicy Powstańców Śląskich i alei Hallera podczas prowadzonych prac torowych, tramwaje linii 2 będą skierowane w obu kierunkach od ulicy Powstańców Śląskich przez aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską do pętli „Grabiszyńska (Cmentarz)”, a tramwaje linii 6 nadal będą kursowały w skróconej relacji tylko do przystanku „Arkady (Capitol)”.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE od 24.05.2021 r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2 lub 6 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 7 oraz 17 na odcinku Arkady (Capitol) – Krzyki oraz tramwajami linii 20 i 70 na odcinku Arkady (Capitol) – Hallera. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie, która kursuje objazdem podczas remontu.

mat. prasowy MPK Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJuż tylko kilka dni do 3. Wrocławskiego Lotnego Festiwalu Piwa!
Następny artykułStartuje projekt KomPAS – dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym
Cześć, nazywam się Patryk i jestem studentem Uniwersytetu Wrocławskiego. W obrębie najbliższych memu sercu zainteresowań znajduje się sport, psychologia oraz szeroko pojęta technologia. Kocham być w centrum wydarzeń, rozmyślać i analizować. Nie wyobrażam sobie wolnego weekendu bez wyjścia na miasto, a wracanie o późnych porach do domu to dla mnie chleb powszedni.