Rusza bezpłatne kino na Rynku w ramach MFF Nowe Horyzonty! [PROGRAM]

0
autor: Filip Basara

Powrót festiwalowych seansów do kin to nie pierwsza dobra wiadomość związana z tegoroczną edycją Nowych Horyzontów. W sierpniu wróci także kultowe Kino na Rynku, czyli cykl specjalnych, wieczornych pokazów plenerowych, w ramach których zaprezentowane zostaną znakomite filmy nagrodzone na światowych festiwalach.

W programie Kina na Rynku znalazły się m.in.: wyróżniona na MFF w Wenecji Ema Pabla Larraína, nagrodzona Złotym Lwem pełnometrażowa animacja Mariusza Wilczyńskiego Zabij to i wyjedź z tego miasta, czeski kandydat do Oscara – Szarlatan Agnieszki Holland oraz zdobywca czterech nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej – Parasite Joon-ho Bonga. Organizacja Kina na Rynku jest możliwa dzięki mecenasowi Międzynarodowego Festiwalu Filmowego – Miastu Wrocław.

Po ubiegłorocznej przerwie, kiedy to festiwal NH został (prawie) całkowicie zorganizowany online, powracają seanse stacjonarne w Kinie Nowe Horyzonty, Dolnośląskim Centrum Filmowym, Teatrze Muzycznym Capitol i pokazy plenerowe na wrocławskim Rynku, które są znakomitą okazją, aby poczuć wyjątkową, festiwalową atmosferę w samym sercu stolicy Dolnego Śląska. To właśnie tutaj doskonale widać, że kino to przede wszystkim my – widzowie i widzki, zgromadzeni przed wielkim ekranem, wspólnie doświadczający filmowych historii.

autor: Filip Basara

W programie Kina na Rynku znajdą się filmy:

  • Zabij to i wyjedź z tego miasta, reż. Mariusz Wilczyński, 13 sierpnia 22.00
  • Parasite, reż. Bong Joon-ho, 14 sierpnia 22.00
  • Szarlatan, reż. Agnieszka Holland,15 sierpnia 22.00.
  • Biały, biały dzień, reż. Hlynur Pálmason, 16 sierpnia, 22.00
  • Niepamięć, reż. Christos Nikou, 17 sierpnia 22.00.
  • Słudzy, reż. Ivan Ostrochovský, 18 sierpnia 22.00
  • Deerskin, reż. Quentin Dupieux, 19 sierpnia 22.00
  • Ból i blask, reż. Pedro Almodóvar, 20 sierpnia 22.00
  • Berlin Alexanderplatz, reż. Burhan Qurbanim, 21 sierpnia, 22.00
  • Ema, reż. Pablo Larraín, 22 sierpnia 22.00.

Wstęp na pokazy w ramach Kina na Rynku będzie bezpłatny (w miarę dostępności miejsc), zaś samo wydarzenie zostanie zorganizowane według obowiązujących wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, z zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa dla wszystkich uczestniczek i uczestników projekcji. 

Czytaj również: Wraca Kino na Rynku! [SPRAWDŹ PROGRAM POKAZÓW]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBluesowy koncert na zielonym tarasie Wroclavii!
Następny artykułOkradła restaurację Słodowa. Właściciele proszą o wysłanie skradzionych pieniędzy pocztą z dopiskiem ,,karma wraca”
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.