Bluesowy koncert na zielonym tarasie Wroclavii!

0

18 sierpnia na zielonym tarasie Wroclavii zagra Sebastian Jerzy Riedel wraz z Bartkiem Miarką. Wydarzenie jest częścią Vertigo Summer Blues Festival. Do 15 sierpnia trwa konkurs Wroclavii, w którym można wygrać wejściówki na koncert.

Vertigo Summer Blues Festival to cykl wydarzeń dla wielbicieli muzyki oraz dla miłośników podróży śladem ulubionych miejsc w mieście. Dla organizatorów ważne jest, by uczestnicy koncertów odkryli na nowo znane we Wrocławiu przestrzenie – tym razem dzięki bluesowym melodiom i gitarowym brzmieniom.

Festiwal odbędzie się w dniach 16 – 29 sierpnia,  a koncert we Wroclavii będzie jednym z pierwszych wydarzeń tegorocznej edycji muzycznej imprezy.

Kto wystąpi na zielonym tarasie Wroclavii?

Sebastian Jerzy Riedel to pochodzący ze Śląska polski muzyk. W 1993 roku – mając niespełna 16 lat – wraz z przyjaciółmi założył zespół Cree, w którym do tej pory jest wokalistą, gitarzystą oraz autorem znakomitej części repertuaru. Twórczość artysty  można określić mianem blues rocka, który swoją stylistyką nawiązuje do brzmień lat 60. i 70. To fakt, który nie powinien nikogo dziwić, ponieważ Sebastian Jerzy Riedel jest synem wieloletniego frontmana kultowego zespołu Dżem – Ryszarda Riedela.

Riedel na scenie we Wroclavii wystąpi w towarzystwie Bartka Miarki – gitarzysty bluesowego i kompozytora, który współpracował m. in. z Anitą Lipnicką, Carlosem Johnsonem, Starym Dobrym Małżeństwem oraz HooDoo Band. Ostatnie wydawnictwo Miarki to album „Where’s The Moose” (2017), który nagrał po założeniu własnego zespołu – Bartek Miarka Band.

DCIM101MEDIADJI_0264.JPG

Muzyka i odpoczynek w centrum Wrocławia

To już drugi koncert tego lata, który odbędzie się na zielonym tarasie Wroclavii – 28 lipca wystąpił tu Mateusz Pospieszalski Quintet w ramach Vertigo Summer Jazz Festival. Miejsce, które zwykle jest oazą wypoczynku w samym sercu miasta, zmieni się tego wieczoru w kameralną i klimatyczną przestrzeń, która pozwoli widzom odbyć niezwykłą, emocjonalną podróż przy bluesowej muzyce.

Wejściówki na koncert można wygrać, biorąc udział w konkursie na profilach Facebook i Instagram Wroclavii. Konkurs trwa do 15 sierpnia. Szczegóły dostępne są na wroclavia.pl oraz na facebook.com/wroclavia. Bilety można zakupić również poprzez stronę https://vertigojazz.pl/pl/blues-festival.

Centrum podjęło wszelkie działania, aby zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo. W wydarzeniu weźmie udział ok. 150 osób, po uprzednim zaaranżowaniu przestrzeni koncertowej tak, by zachować bezpieczne odległości.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułLetni koncert jazzowy w Ovo Wrocław już w piątek! [WSTĘP WOLNY]
Następny artykułRusza bezpłatne kino na Rynku w ramach MFF Nowe Horyzonty! [PROGRAM]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.