Wraca Kino na Rynku! [SPRAWDŹ PROGRAM POKAZÓW]

0
autor: Filip Basara

Powrót festiwalowych seansów do kin to nie pierwsza dobra wiadomość związana z tegoroczną edycją Nowych Horyzontów. W sierpniu wróci także kultowe Kino na Rynku, czyli cykl specjalnych, wieczornych pokazów plenerowych, w ramach których zaprezentowane zostaną znakomite filmy nagrodzone na światowych festiwalach.

W programie Kina na Rynku znalazły się m.in.: wyróżniona na MFF w Wenecji Ema Pabla Larraína, nagrodzona Złotym Lwem pełnometrażowa animacja Mariusza Wilczyńskiego Zabij to i wyjedź z tego miasta, czeski kandydat do Oscara – Szarlatan Agnieszki Holland oraz zdobywca czterech nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej – Parasite Joon-ho Bonga. Organizacja Kina na Rynku jest możliwa dzięki mecenasowi Międzynarodowego Festiwalu Filmowego – Miastu Wrocław.

Po ubiegłorocznej przerwie, kiedy to festiwal NH został (prawie) całkowicie zorganizowany online, powracają seanse stacjonarne w Kinie Nowe Horyzonty, Dolnośląskim Centrum Filmowym, Teatrze Muzycznym Capitol i pokazy plenerowe na wrocławskim Rynku, które są znakomitą okazją, aby poczuć wyjątkową, festiwalową atmosferę w samym sercu stolicy Dolnego Śląska. To właśnie tutaj doskonale widać, że kino to przede wszystkim my – widzowie i widzki, zgromadzeni przed wielkim ekranem, wspólnie doświadczający filmowych historii.

autor: Filip Basara

Wstęp na pokazy w ramach Kina na Rynku będzie bezpłatny (w miarę dostępności miejsc), zaś samo wydarzenie zostanie zorganizowane według obowiązujących wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, z zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa dla wszystkich uczestniczek i uczestników projekcji. Szczegółowy terminarz seansów przedstawiony będzie 3 sierpnia, podczas konferencji programowej 21. MFF Nowe Horyzonty.

Program pokazów

W programie Kina na Rynku znajdą się filmy:

 • Berlin Alexanderplatz, reż. Burhan Qurbani
 • Niepamięć, reż. Christos Nikou
 • Ema, reż. Pablo Larraín
 • Biały, biały dzień, reż. Hlynur Pálmason
 • Deerskin, reż. Quentin Dupieux
 • Słudzy, reż. Ivan Ostrochovský
 • Parasite, reż. Bong Joon-ho
 • Zabij to i wyjedź z tego miasta, reż. Mariusz Wilczyński
 • Ból i blask, reż. Pedro Almodóvar
 • Szarlatan, reż. Agnieszka Holland

21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty w tym roku odbędzie się hybrydowo:

 • między 12 a 22 sierpnia zapraszamy na część stacjonarną we Wrocławiu,
 • między 12 a 29 sierpnia na pokazy online.

Pełny program festiwalu ogłoszony będzie 3 sierpnia, sprzedaż biletów na pokazy stacjonarne rozpocznie się 4 sierpnia, sprzedaż dostępów online – 5 sierpnia.

Więcej szczegółów na stronie Kina Nowe Horyzonty.

mat. prasowy Kino Nowe Horyzonty

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst to zapraszamy także do przeczytania innych naszych artykułów: Wraca bezpłatne kino plenerowe przed Centrum Historii Zajezdnia oraz Włoskie kino w Nowych Horyzontach.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNietypowa rzeźba na wrocławskim osiedlu. Musisz to zobaczyć!
Następny artykułOdnowiono zabytkowy mur wrocławskiego ZOO