Odnowiono zabytkowy mur wrocławskiego ZOO

0
źródło: facebook.com/wroclawskiezoo

6 lipca miejsce miało odsłonięcie zabytkowego muru północnego ZOO. Wzniesiony był w 1897 roku i w 2021 po wielu miesiącach prac konserwatorskich odzyskał dawną świetność.

źródło: facebook.com/wroclawskiezoo

Po pracach renowatorskich na mury wrócił orzeł, którego już od wielu lat brakowało na tym zaszczytnym miejscu. Co prawda wierna rekonstrukcja orła nie była możliwa z uwagi na brak zachowanego oryginału, jednak został on odtworzony przy pomocy druku 3D. Dla porównania spektakularnego efektu pracy nad zabytkiem przedstawiamy także zdjęcia archiwalne.

źródło: facebook.com/wroclawskiezoo

Odnowione zostały także elementy ozdobne przy metalowych częściach muru. Wcześniej brakowało na nich wizerunków lwa a rdza powodowała ogromne ubytki.

źródło: facebook.com/wroclawskiezoo/

Ponadto podczas odsłonięcia muru obecny był także Prezes MPK Wrocław. Obecność Prezesa MPK była zdecydowanie uzasadniona, gdyż kiedyś właśnie w tym miejscu znajdował się przystanek wrocławskiego tramwaju konnego.

źródło: facebook.com/wroclawskiezoo
źródło: facebook.com/wroclawskiezoo

Nie można zaprzeczyć na pewno, że efekt końcowy prac jest wspaniały i na pewno jeszcze wiele lat będzie cieszył oczy mieszkańców miasta oraz licznie napływających turystów.

źródło: Facebook ZOO Wrocław

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł zapraszamy także na nasz ostatni wpis Nowi mieszkańcy we Wrocławskim ZOO.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWraca Kino na Rynku! [SPRAWDŹ PROGRAM POKAZÓW]
Następny artykułPolicjanci na rowerach zadbają o bezpieczeństwo wrocławian