Policjanci na rowerach zadbają o bezpieczeństwo wrocławian

0
źródło: wroclaw.policja.gov.pl

Warunki atmosferyczne od jakiegoś czasu pozwalają na pełnienie służby przez policjantów w patrolach rowerowych. Funkcjonariusze wyjeżdżają na ulice w okresie wiosenno-letnim, a można ich spotkać zarówno w mundurach, jak i w patrolach cywilnych.

Dbają o bezpieczeństwo na najbardziej uczęszczanych ścieżkach rowerowych, ale także w miejscach, gdzie dojazd pojazdem jest utrudniony, bądź niemożliwy.

 

Nie tylko radiowozy i patrole piesze, ale również policjanci na rowerach dbają o bezpieczeństwo wrocławian. Ich zadaniem jest patrolowanie miejsc, gdzie radiowóz nie może wjechać, a patrol pieszy będzie zbyt wolny. Skupiają się głównie na terenach zielonych, parkach, wałach, szlakach pieszych i rowerowych. Policjanci pełnią służbę na jednośladach zarówno w patrolach umundurowanych jak i cywilnych.

źródło: wroclaw.policja.gov.pl

Oprócz działań prewencyjnych rowerowe patrole są wykorzystywane również w działaniach operacyjnych i kryminalnych. Sprawdzają się w przypadkach kradzieży, rozbojów, pobić, ale również, gdy rowerzyści nie stosują się do przepisów ruchu drogowego.

Służba pełniona w ten sposób pozwala uniknąć kolejnych zagrożeń oraz wpływa na wzrost bezpieczeństwa na lokalnych trasach rowerowych, w parkach i innych miejscach, z których korzystają mieszkańcy Wrocławia.

źródło: KMP Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOdnowiono zabytkowy mur wrocławskiego ZOO
Następny artykułKolejne narodziny we wrocławskim ZOO [ZDJĘCIA]