Podaruj dzieciom serce – USZYJ JASIA! Akcja charytatywna w Pasażu Grunwaldzkim

0

Już w najbliższą sobotę, 1 kwietnia, w Pasażu Grunwaldzkim odbędzie się ogólnopolska akcja charytatywna „Uszyj Jasia”. Setki metrów kolorowego materiału, stanowiska z maszynami i doświadczeni instruktorzy będą czekali na osoby, które zechcą wesprzeć małych pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Akcja „Uszyj Jasia” organizowana jest w całej Polsce już od 12 lat a w tym roku po raz pierwszy zawita do Pasażu. Zapoczątkowała ją Natalia Bielawska, która zauważyła, że ze względu na konieczność częstych zmian pościeli na dziecięcych oddziałach szpitalnych, poszewki zużywają się i szybko tracą kolor. Tak zrodził się pomysł akcji – do tej pory w całej Polsce uszyto już ponad 20 tysięcy kolorowych poszewek.

– Pasaż Grunwaldzki to nie tylko salony sprzedażowe, w których możemy zrobić udane zakupy, ale również miejsce spotkań, tych towarzyskich, jak i tych w szczytnym celu. Tym razem wszystkie ręce „do maszyn”, by uszyć jasia dla małych pacjentów. Nowa przestrzeń bywa dla dzieci trudna do oswojenia. Jeśli więc możemy zrobić coś, co złagodzi stres związany z pobytem w szpitalu, warto podjąć działanie. Kolorowa poduszka może dodać kolorytu surowej przestrzeni i wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach. Czy trzeba mieć umiejętności krawieckie? Otóż nie, wystarczą dobre chęci! Nasi eksperci podpowiedzą, jak uszyć poszewkę, by była funkcjonalna i estetyczna. Zatem dopinguję: do szycia, gotowi, start! – mówi Agnieszka Deron, manager ds. marketingu w Pasażu Grunwaldzkim.

Wydarzenie startuje w sobotę, 1 kwietnia, o godz. 11.00 i potrwa do godz. 18.00. Na uczestników czekać będzie aż 10 stanowisk do szycia oraz setki metrów kolorowych materiałów. Każdy, bez względu na wiek i umiejętności, może dołączyć do wspólnego szycia. Instruktorzy pokażą, jak z kilku kawałków materiału wyczarować kolorową poszewkę.

Lokalizacja: poziom 0, strefa wejścia głównego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Jarmark Produktów Włoskich na placu przy ul. Szewskiej
Następny artykułMieszkańcy wrocławskiego zoo: Poznajcie manaty karaibskie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.