Tegoroczną akcją WROśnij we Wrocław rozpoczęto nasadzenia, które w przyszłym roku wiosną i jesienią będą realizowane we Wrocławiu w ramach projektu Park Młodego Wrocławianina.

– Jeżeli chcemy mieć czyste powietrze i przyjazne otoczenie na osiedlach to musimy sadzić drzewa. Inicjatywa „WROśnij we Wrocław” jest skierowana do rodzin a szczególnie do dzieci urodzonych bądź adoptowanych we Wrocławiu, bo te drzewa i dzieci będą wrastały w nasze miasto.– powiedział Dominik Kłosowski – Radny Rady Miejskiej Wrocławia.

wrosnijwewroclaw_sadzenie12

Celem akcji sadzenia drzew pod hasłem WROśnij we Wrocław jest przede wszystkim stworzenie miejsc o szczególnym znaczeniu dla Wrocławian i ich dzieci. Wspólne sadzenie drzew to również umacnianie więzi rodzinnych i rozwój społeczności lokalnych a także budowanie odpowiedzialności i troski o otaczającą nas przyrodę. Parki Młodego Wrocławianina to także zwiększanie powierzchni zielonych i miejsc rekreacji oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

wrosnijwewroclaw_sadzenie4

– W przyszłym roku powstaną w naszym mieście Parki Młodego Wrocławianina, zielone miejsca, w których wrocławskie rodziny będą mogły posadzić drzewa upamiętniając tym samym jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców jakim jest pojawienie się nowego członka rodziny – powiedziała Magdalena Piasecka – wiceprezydent Wrocławia.

wrosnijwewroclaw_sadzenie2

– Wyznaczyliśmy dwie lokalizacje, w których mieszkańcy będą mogli posadzić drzewa dla swoich dzieci. Wiosną rozpoczynamy nasadzenia 200 drzew w Parku przy Awicenny a jesienią kolejne 200 drzew w Parku przy Ługowinie powiedziała Monika Pec-Święcicka zastępca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej.

wrosnijwewroclaw_sadzenie11

Bardzo ważnym aspektem przy planowaniu nasadzeń drzew jest sąsiedztwo drzew już istniejących  tak aby całość kompozycji była spójna z otaczającym krajobrazem i warunkami siedliskowymi. Wszystkie nasadzenia będą realizowane zgodnie z koncepcją nasadzeń, tak aby miały jak najlepsze warunki do wzrostu przez wiele lat.

wrosnijwewroclaw_sadzenie8

– Mamy nadzieję, że mieszkańcy chętnie zaangażują się w ten pomysł i w przyszłości, w tych parkach będziemy mogli organizować rodzinne pikniki – dodaje Magdalena Piasecka wiceprezydent Wrocławia.

wrosnijwewroclaw_sadzenie10

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKamienica na Wyspie Słodowej sprzedana za 9,5 mln zł. Na jaką działalność zostanie przeznaczona?
Następny artykułW centrum Wrocławia powstanie wielopoziomowy parking
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.