a

Ruszyła budowa parkingu wielopoziomowego przy Galerii Wnętrz Domar. Za 12 miesięcy do dyspozycji klientów Galerii i mieszkańców Wrocławia zostaną oddane nie tylko dodatkowe miejsca parkingowe, ale również nowe powierzchnie handlowe oraz biurowe.

Galeria Wnętrz Domar to miejsce dobrze znane wszystkim miłośnikom designu i aranżacji wnętrz. Na powierzchni prawie 18 000 m2, w jednym obiekcie zgromadzona jest szeroka oferta mebli, dekoracji i elementów wyposażenia wnętrz ponad 100 sklepów.

Od dłuższego czasu oferujemy bezpłatne porady architekta wnętrz. Kilka miesięcy temu otworzyliśmy nową restuarację i studio kulinarne. Jest już apteka, kantor, czy biuro podróży i punkt odbioru przesyłek. Teraz przyszła kolej na polepszenie zaplecza parkingowego, dlatego rozpoczęliśmy budowę wielopoziomowego parkingu – opowiada Jakub Wallner, dyrektor Galerii Wnętrz Domar.

Nowa inwestycja określana jest jako parking wielopoziomowy, jednak tylko część powierzchni przeznaczono na miejsca postojowe. Budynek ma się składać z sześciu poziomów. W podziemiu zostanie utworzony magazyn o powierzchni 2 tys. m2. Na parterze (o tym samym metrażu) ulokowani zostaną nowi najemcy. Na wyższych poziomach powstanie parking mieszczący 340 samochodów oraz 800 m2 powierzchni biurowej.

W chwili obecnej nie mogę zdradzić jakie dokładnie sklepy pojawią się na nowoutworzonej powierzchni handlowej. Na razie jest to tajemnica, jednak mogę zapewnić, że będą to sklepy wielopowierzchniowe, przydatne dla mieszkańców tej dzielnicy Wrocławia, ale także całkiem nowe sklepy usługowe uzupełniające to, co na obecną chwilę ma do zaoferowania dla odwiedzających Domar – dodaje J. Wallner.

Parking Galerii Wnętrz zostanie powiększony. W ścisłym centrum miasta powstanie tym samym aż 340 nowych miejsc parkingowych, które będą mogli użytkować nie tylko klienci, ale też mieszkańcy okolicznych budynków.

Wizualizacja nowego parkingu Domar

Przez okres prowadzonych prac budowlanych ulegnie zmianie dojazd na dotychczasowy duży, bezpłatny dla klientów robiących zakupy parking. Obszerny wjazd od ul. Braniborskiej od strony MOPSu będzie służył jako główna brama wjazdowa.

mapka wjazdu_parkingu

Firmą odpowiedzialną za projekt parkingu jest TH Architekci, za sprawą której we Wrocławiu pojawił się m. in. biurowiec Global na ul. Św. Mikołaja czy też biurowiec Skanska na ul. Strzegomskiej. Wykonawcą z kolei jest firma PORR, która określiła planowany termin oddania parkingu na wrzesień 2018 r.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPierwsze drzewa w Parku Młodego Wrocławianina posadzone [GALERIA]
Następny artykułOtwarcie N-Parku na Muchoborze Wielkim już w najbliższy czwartek.
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.