Ogromne ruchome murale po raz kolejny pojawią się na wrocławskich kamienicach! Kinomural 2023

0
fot. Kinomural

Wielbicieli sztuki audiowizualnej czeka kolejna odsłona wyjątkowego wydarzenia – Kinomural 2023. Po raz piąty różne formy filmowe, od wideoartu przez dźwiękowy performance, kino eksperymentalne, po instalacje audiowizualne, będą wyświetlane na ścianach budynków Przedmieścia Odrzańskiego. To niezwykłe widowisko, które odmienia nocne miasto i zamienia je w ogromną salę projekcyjną, w tym roku poświęcone jest tematowi „Odmienne stany świadomości”.

Odmienne stany świadomości

Pomysłodawcami Kinomuralu są bracia Bartos, Piotr i Bartek, którzy od lat związani są ze sztuką filmową. Piotr to reżyser, operator i artysta eksperymentujący ze sztukami wizualnymi, natomiast Bartek zajmuje się reżyserią, scenopisarstwem i produkcją filmową. Razem tworzą nierozerwalny tandem filmowy, a ich wspólna pasja zaowocowała stworzeniem autorskiego studia filmowego, Studio Manifiesta, w 2013 roku we Wrocławiu. Trzecią, dopełniającą osobowością artystyczną Kinomuralu, jest Agata Bartos, siostra braci Bartos. Absolwentka Holenderskiej Akademii Sztuk Pięknych, artystka mix-media, reżyserka, scenarzystka i kostiumografka. Ta trójka twórców jest odpowiedzialna za zaprojektowanie i realizację Kinomuralu, który co roku przyciąga artystów z całego świata.

Tematem tegorocznej edycji Kinomuralu są „Odmienne stany świadomości”. Artystyczne interpretacje tajemniczych obszarów ludzkiego doświadczania rzeczywistości ożywią boczne ściany budynków Przedmieścia Odrzańskiego. Widzowie zostaną wciągnięci w fascynujące i niepokojące halucynacje, hipnotyczne animowane kolaże, impresjonistyczne wizualizacje różnych wymiarów świadomości człowieka, a także poetyckie i plastyczne formy sztuki.

Kinomural 2023 będzie eksplorować również relacje między ludzką a sztuczną świadomością, zapraszając do podróży po fikcyjnych światach i alternatywnych rzeczywistościach.

fot. Kinomural

Program Kinomural 2023

W programie tegorocznej edycji znajdą się różnorodne formy sztuki audiowizualnej, takie jak wideo-arty, dźwiękowe performanse, kino eksperymentalne oraz instalacje audiowizualne wykorzystujące technologię 3D. W ramach wydarzenia przewidziane są również trzy ściany kuratorskie, na których zostaną zaprezentowane dzieła wybranych artystów. Ponadto, na jednej ze ścian pojawi się projekt Petera Burra pt. „Dream Bucket”, a na innej ścianie będzie można obejrzeć specjalne projekcje dla dzieci pod hasłem „Dobranocka”.

Kinomural 2023 zorganizuje także otwarty konkurs „Open Call”, w którym finałowe prace zostaną wyświetlone na jednej z wybranych ścian.

Wydarzenie Kinomural 2023 oferuje również wiele innych atrakcji, takich jak projekcja pełnometrażowego filmu, panel dyskusyjny oraz możliwość wzięcia udziału w spacerze audiowizualnym po Przedmieściu Odrzańskim.

fot. Kinomural

Kinomural to nie tylko wydarzenie artystyczne, ale także forma integracji sztuki z przestrzenią miejską. Przemieniając ściany budynków w gigantyczne płótna projekcyjne, organizatorzy tworzą przestrzeń, w której sztuka filmowa i audiowizualna staje się dostępna dla wszystkich.

Kinomural 2023 to niepowtarzalna okazja, aby zanurzyć się w świat niesamowitych wizualnych i dźwiękowych doświadczeń, które ożywiają miasto po zmroku i przenoszą je w przyszłość.

Termin: sobota, 23.09
WSTĘP WOLNY

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław na weekend: Silent disco, na MAXA, czyli Lato na Pergoli 
Następny artykułWrocław: Remont Mostu Grunwaldzkiego. Ogłoszono przetarg
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.