Nowe kasowniki już we wrocławskiej komunikacji

0
a

W niektórych wrocławskich tramwajach i autobusach możemy już zakupić bilet za pomocą nowego systemu. Nowe kasowniki systematycznie pojawiają się w coraz to większej liczbie pojazdów. Stare urządzenia mają na dobre zniknąć z wrocławskich autobusów i tramwajów 8 marca.

Nowe kasowniki i biletomaty mają ułatwić podróżowanie pojazdami MPK Wrocław. Największą różnicą w porównaniu do starego systemu zakupu jest to, że biletomaty znajdujące się w pojazdach nie będą drukować biletów. Podczas zakupu bilet zostaje „przypisany” do karty płatniczej bądź do karty URBANCARD. Za przejazd będzie można zapłacić także urządzeniami mobilnymi.

W przypadku chęci zakupu biletu na kartę URBANCARD trzeba będzie wpłacić ówcześnie pieniądze na wirtualną „portmonetkę”. Podczas zakupu odpowiednia kwota będzie pobierana z konta.

Bilety zakupione w nowych biletomatach są automatycznie skasowane. Jeżeli pasażer będzie chciał kupić bilety na późniejszą podróż, będzie musiał zaopatrzyć się w nie w automatach znajdujących się na przystankach.

Dajcie znać czy już korzystaliście z nowego systemu zakupu biletów i czy przypadł wam do gustu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł„Polska za pół ceny” już w ten weekend! [ZOBACZ OFERTY]
Następny artykułNa tropie krasnali – weekendowa wycieczka dla najmłodszych
Odkryj Wrocław na nowo