Noc Muzeów 2022 we Wrocławiu. 5 super miejsc, które odwiedzisz za darmo!

0

Od kilku lat wiele wrocławskich instytucji i miejsc związanych z kulturą zaprasza wrocławian i turystów do udziału w Nocy Muzeów. W tym roku bezpłatnie będzie można we Wrocławiu zwiedzać w sobotę, 14 maja. 

Na nocne zwiedzanie, warsztaty i atrakcje dla dzieci oraz dorosłych zazwyczaj zapraszają muzea, galerie sztuki, uczelnie, centra kultury i sportu, pracownie, kościoły. Niektóre placówki otwarte są już od rana, pozostałe zamykają się grubo po północy.

Można skorzystać z bogatej oferty, a jest w nią wliczone nie tylko zwiedzanie, specjalne oprowadzanie z przewodnikiem, także liczne warsztaty, performance, pokazy, wykłady, czy po prostu zabawy.

O Nocy Muzeów

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w roku 1997, w 2001 przekształciła się w imprezę o zasięgu ogólnoeuropejskim, w której udział bierze obecnie około 120 miast Europy. Organizowana jest zawsze w trzeci weekend maja i powiązana jest z obchodami Święta Muzealnika. Głównym celem tej imprezy jest utworzenie płaszczyzny spotkania dla muzeów i prezentowanej przez nie sztuki oraz publiczności.

2. Odwiedź za darmo Hydropolis!

Podczas Nocy Muzeów w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis będą mieć miejsce specjalne oprowadzania z przewodnikiem. Każda osoba, która zapisze się na nasze wydarzenie będzie mogła wziąć udział w oprowadzaniu.

Podczas wycieczki poruszane będą tematy dotyczące m.in. historii eksploracji głębin oceanicznych, znaczenia i roli wody w organizmie człowieka, a także właściwości chemicznych i fizycznych wody. Przewodnicy podczas oprowadzania zaznajomią gości z ideą less waste oraz zasadami zrównoważonego rozwoju.

Program Nocy Muzeów 2022:

  • 20.00 oprowadzanie z przewodnikiem I (max 30 osób)
  • 21.00 oprowadzanie z przewodnikiem II (max 30 osób)
  • 22.00 oprowadzanie z przewodnikiem III (max 30 osób)
  • 23.00 oprowadzanie z przewodnikiem IV (max 30 osób)

Zapisy od 9 maja poprzez stronę.

Poprzedni artykułPo półrocznej przewie wracają wyścigi konne na Partynicach!
Następny artykułNowe rozwiązania technologiczne dla ukraińskich pracowników MPK Wrocław
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.