Najlepsza część Krzyków, czyli dlaczego warto zamieszkać na wrocławskim Borku

0
Inwestycja Ślężna Vita

Dawna dzielnica Krzyki, w skład której wchodzi osiedle Borek, jest jedną z najbardziej popularnych lokalizacji mieszkaniowych we Wrocławiu. Ze względu na zwartą zabudowę powstaje w tej okolicy niewiele nowych inwestycji. Dlatego warto zainteresować się projektem Ślężna Vita realizowanym przez firmę deweloperską Develia.

Nazwa „Borek” pochodzi od nazwy lasu iglastego. Pierwsze wzmianki historyczne o tym miejscu pochodzą z 1193 roku – wieś Borek znajdowała się wówczas przy obecnej ul. Januszowickiej pomiędzy Jaworową a Kutnowską. Istnieją uzasadnione przypuszczenia, że to właśnie stąd pochodził trzynastowieczny uczony Witelon lub Erazm Ciołek, znany z prac nad optyką i psychologią spostrzegania. Wiemy na pewno, że urodził się tu legendarny niemiecki as myśliwski z I wojny światowej, Manfred von Richthofen, znany też jako „Czerwony Baron”.

Inwestycja Ślężna Vita

Historia łagodnie obeszła się z tą częścią Wrocławia, dzięki czemu znaczną część tutejszej zabudowy stanowią przedwojenne wille i kamienice. Dziś jest to jedno z najbardziej prestiżowych wrocławskich osiedli. Mieszkańcy Borka podkreślają, że okolica oferuje kompletną i rozbudowaną infrastrukturę lokalną w postaci licznych sklepów, restauracji i kafejek, punktów usługowych, placówek ochrony zdrowia, szkół oraz przedszkoli. Ze względu na rozległe tereny zielone (znajduje się tu m.in. 27-hektarowy Park Południowy oraz niewiele mniejszy, 25-hektarowy Park Skowroni) Borek uważany jest za przyjazne miejsce dla rodzin z dziećmi i właścicieli czworonogów.

Spokój i ciszę kameralnych uliczek doceniło wielu ludzi świata nauki i kultury – wśród byłych i aktualnych mieszkańców Borka można wymienić choćby noblistę i twórcę podstaw chemioterapii – Paula Ehrlicha, poetów Tadeusza Różewicza i Rafała Wojaczka, muzyka Krzysztofa Kiljańskiego czy reżysera Sylwestra Chęcińskiego.

Wśród zalet Borka jako lokalizacji mieszkaniowej najczęściej wymieniana jest komunikacja i dobre połączenia z centrum miasta – przejeżdża tędy 9 linii tramwajowych (ulicą Powstańców Śląskich, Ślężną i Hallera) i 8 linii autobusowych.

Inwestycja Ślężna Vita

Zwarta zabudowa sprawia, że brakuje działek pod nowe inwestycje i wrocławianie rzadko mają okazję kupić w tej okolicy mieszkanie w stanie deweloperskim. Okazja taka nadarza się właśnie teraz – Develia realizuje przy ul. Ślężnej 118, zaledwie 250 metrów od Parku Skowroniego, nowoczesny projekt mieszkaniowy Ślężna Vita. W jego ramach powstaje 199 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i funkcjonalnych rozkładach, od kompaktowych, 2-pokojowych „na start” po przestronne, ponad 100-metrowe apartamenty. Każdy lokal, bez względu na metraż, będzie posiadał balkon. Z myślą o bezproblemowym parkowaniu deweloper zaprojektował duży garaż z komórkami lokatorskimi w podziemiu budynku i w części parteru. Przewidziano również 10 lokali usługowo-handlowych, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli zrealizować większość codziennych potrzeb na miejscu. W pobliżu działa także nowoczesny aquapark. Bliskość kampusów Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego sprawia, że zakup mieszkania przy Ślężnej może być atrakcyjną opcją inwestycyjną.

Podobnie jak cały rejon Borka Ślężna Vita będzie znakomicie skomunikowana z innymi częściami Wrocławia. W pobliżu znajdują się liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, zmotoryzowanych ucieszy łatwy dojazd do trasy A4 i Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, a także do rozbudowywanej obecnie Śródmiejskiej Obwodnicy Wrocławia. Dworzec PKP Wrocław Główny znajduje się zaledwie 2,4 km od inwestycji. Aby jeszcze bardziej ułatwić komunikację okolicznym mieszkańcom, Develia zrealizuje blisko 250-metrową, dwukierunkową ścieżkę rowerową wraz z chodnikiem do skrzyżowania z al. Zjednoczenia oraz przejście dla pieszych z przejazdem rowerowym przy skrzyżowaniu ul. Ślężnej z al. Lipową.

Zakończenie budowy zaplanowane jest na listopad 2024 r. Za projekt odpowiada pracownia Dziewoński, Łukaszewicz – architekci. Ceny zaczynają się od 12 100 zł za metr kwadratowy.

Więcej informacji nt. Ślężna Vita: https://develia.pl/pl/mieszkania/wroclaw/slezna-vita/

Inwestycja Ślężna Vita

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: apartamenty blisko rynku? Czy nocleg w centrum miasta to dobre rozwiązanie na weekend?
Następny artykułBiedronka azjatycka – naukowiec UPWr o tym, czy jest się czego bać
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.