Najciekawsze miejsca do relaksu nad wodą na Dolnym Śląsku

0

Na Dolnym Śląsku nie brakuje miejsc, w których można odpocząć nad wodą. Niektóre z nich są wyjątkowo ciekawe i malownicze.

Zobaczcie miejsca kąpieli lub relaksu w zaciszu natury, o których mogliście nie słyszeć!

Jezioro Leśniańskie

Jezioro Leśniańskie to zbiornik zaporowy na rzece Kwisie, między Gryfowem Śląskim a Leśną, około 30 minut drogi pieszym szlakiem od miasteczka. Jest malowniczo położone u podnóża dwóch zamków. Na lewym brzegu znajduje się zamek Czocha, a na prawym – zamek Rajsko. W sezonie letnim to idealne miejsce do odpoczynku nad wodą. Powierzchnia Jeziora Leśniańskie wynosi 140 ha, a maksymalna głębokość to 12 m. Przy jego brzegach dostępne są pola namiotowe, ośrodki wypoczynkowe i wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Kolorowe Jeziorka

Cztery stawy położone w Rudawskim Parku Krajobrazowym, zwane Kolorowymi Jeziorkami, stanowią ewenement na skalę światową. Ich barwa – żółta, purpurowa, błękitna i zielona – wynika ze składu chemicznego podłoża. To teren wyrobisk dawnych niemieckich kopalni. Stawy rozmieszczone są na różnych wysokościach, u podnóża Wielkiej Kopy (871 m n.p.m.). Niestety nie można się w nich kąpać, ale warto tu przyjechać dla efektownego krajobrazu, który tworzy kolorowa woda, niezapomnianej chwili wytchnienia i kilku pamiątkowych zdjęć!

Biostaw Hotelu Dębowego

To propozycja dla spragnionych relaksu oraz wakacyjnych kąpieli w kameralnych i komfortowych warunkach. W Bielawie, u podnóża Gór Sowich, znajduje się Hotel Dębowy Biowellness & SPA, którego częścią jest zabytkowy, 10-hektarowy park. To właśnie tu, w samym sercu urokliwego parku, mieści jedyny w regionie biostaw kąpielowy wraz z tarasami wypoczynkowymi i leżakami. Zbiornik ma powierzchnię 128 m², a woda w nim oczyszczana jest naturalnie, dzięki procesom biologicznym i mechanicznych, bez użycia chloru czy innych środków chemicznych. Biostaw czynny jest przez cały rok i funkcjonuje jako basen dla gości hotelowych oraz stanowi element chłodzący dla rytuałów saunowych w Apiforium. Podzielony jest na dwie części: kąpielowo-rekreacyjną (ze strefą głęboką i strefą brodzika) oraz regeneracyjno-roślinną (to miejsce, które odpowiada za czystość wody na całym obszarze).

Mały Staw i Wielki Staw

Mały Staw w Karkonoszach to prawdziwa perełka regionu. Znajduje się na wysokości 1183 m.n.p.m. na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego i oferuje widoki przypominające skandynawski krajobraz. Jest bardzo czysty, ale kąpiel w nim jest zabroniona! W sąsiednim kotle znajduje się Wielki Staw, który jest trzykrotnie większy.

Wycieczkę do Małego Stawu i Wielkiego Stawu można rozpocząć spod Świątyni Wang w Karpaczu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułUczniowie klas pierwszych otrzymają soniczne szczoteczki do zębów
Następny artykułNocny Półmaraton Wrocław 2021 odwołany!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.