Nocny Półmaraton Wrocław 2021 odwołany!

0

Organizatorzy 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu z przykrością informują, że ze względu na brak długoterminowych wytycznych dotyczących możliwości przeprowadzenia biegu ulicznego dla kilkunastu tysięcy uczestników oraz imprez masowych w dobie wciąż trwającej pandemii COVID-19, zmuszeni są zrezygnować w tym roku z planowanego na jesień wydarzenia.

Obowiązujące podmiot publiczny przy realizacji tak ogromnego przedsięwzięcia procedury, wymagają przygotowania niezbędnych działań organizacyjnych i formalnych z odpowiednim wyprzedzeniem. Brak w tym momencie jakichkolwiek dokładnych warunków i planowanych limitów, ograniczeń lub wytycznych sprawia, że przeprowadzenie wrocławskiego półmaratonu w tym roku staje się niemożliwe.

 Po raz kolejny stajemy przed koniecznością podjęcia trudnej i bolesnej decyzji – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor biegu. Niestety, w zaistniałych okolicznościach, to jedyne możliwe wyjście. Bez wiedzy o konkretnych sposobach bezpiecznej i zgodnej z regulacjami organizacji wydarzenia angażującego kilkanaście tysięcy biegaczy, pracowników, wolontariuszy i ponad 20 kilometrów miejskich dróg, nie ma mowy o skutecznym przygotowaniu wrocławskiego półmaratonu. Cały czas deklarujemy, że nie bierzemy pod uwagę żadnych półśrodków. Wciąż wierzymy, że Wrocław Wróci Silniejszy! Jednocześnie, mając na uwadze, że do listopada zostaje nam więcej czasu, a ewentualny Wrocławski Bieg Niepodległości byłby dużo mniejszą imprezą, zamierzamy skupić nasze wysiłki na organizacji tego biegu, oczywiście zawsze w zgodzie z obowiązującymi regulacjami prawnymi – dodaje Gęstwa.

Wszyscy posiadacze numerów startowych, zachowują je bez zmian. Oznacza to, że osoby, które zakupiły pakiety 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu mają zapewnione prawo startu w biegu, kiedy tylko stanie się możliwe przeprowadzenie imprezy. Jednocześnie, procedura zwrotu pakietu (i otrzymania zwrotu pełnej kwoty) pozostaje bez zmian – po kontakcie drogą elektroniczną pod adresem: biuro@wroclawmaraton.pl.

Ewentualny Wrocławski Bieg Niepodległości odbyłby się wieczorem 11 listopada 2021 r.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNajciekawsze miejsca do relaksu nad wodą na Dolnym Śląsku
Następny artykułWrocławskie Schronisko prosi o koce dla zwierzaków. Pilna akcja!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.